Uğur Derin Dondurucu
Gazete Yenigün
Son Dakika
Gazete Yenigün

Şehit çocukları için örnek iş birliği

Türk Kızılayı Konak Şube Başkanlığı, İzmir Otobüsçüler ve Umum Servis Araç İşletmecileri Esnaf Odası ile İzmir Şehit Aileleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği, İzmir’de yaşayan ihtiyaç sahibi şehit çocuklarının eğitim, kırtasiye malzemesi ve okul ulaşım giderlerinin karşılanması için el ele verdi.

Şehit çocukları için örnek iş birliği

Bu kapsamda; İzmir Valisi Erol Ayyıldız’ın da desteğiyle, bugün İzmir Valiliği'nde iş birliği protokolü imzalandı.

PROTOKOLDE NELER VAR?

Protokolde yer alan şartlarda; Türk Kızılayı Konak Şube Başkanlığı’nın İzmir’de ikamet eden ihtiyaç sahibi şehir çocuklarına eğitim bursu ve aynı zamanda eğitim araç-gereç ihtiyaçlarının karşılanması; İzmir Otobüsçüler ve Umum Servis Araç İşletmecileri Esnaf Odası’nın o öğrencilerin okul servis taşımacılığını ücretsiz yapması ve bu hizmetlerden yararlanacak olan öğrencilerin de İzmir Şehit Aileleri Yardımlaşma Derneği tarafından belirlenmesi ile ilgili maddeler yer aldı. 

“SOSYAL DEĞİL, FERDİ BİR SORUMLULUK”

İmzaların ardından açıklamada bulunan Vali Erol Ayyıldız; “Çok güzel bir olaya imza attılar. İzmirimizde bu güzel projeye imza attıkları için her 3 kuruma da teşekkür ediyorum. Bu anlamda bu sosyal projenin örnek bir sosyal proje olduğunu, dolayısıyla bunların diğer sosyal projelere de örnek teşkil edeceğini düşünüyorum. Her şeyden önce bize emanet olan şehit aileleri ve onların yakınlarına hiçbir zaman karşılığı olmaz yapılanlar ama bu biz her zaman diyoruz ki, bize ne düşer bu konuda. Bu anlamda da bunu bir sosyal sorumluluk değil, ferdi sorumluluk olarak kabul ederek yapmaya çalışıyoruz. Bu bizim mecburiyetimiz ve görevimiz diyoruz. Bu görevi de ne kadar yerine getirirsek o kadar kendimizi mutlu hissediyoruz.” dedi.

“İNŞALLAH TÜM TÜRKİYE’YE ÖRNEK OLUR”

Türk Kızılayı Konak Şube Başkanlığı Yönetim Kurulu Başkanı Ömür Şanlı ise; “Biz Kızılay olarak şehit ailelerimizin çocuklarının burs ve kırtasiye yardımlarını yapacağız. İnşallah bu protokol tüm Türkiye’ye örnek olur.” diyerek Vali Ayyıldız'a teşekkür etti. 

İzmir Şehit Aileleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Adil Ağın da Valiye teşekkür ederek; “Biz de Sayın Valimizin himayesinde şehitlerimizin emanetlerine sahip çıkılması hususunda imzaladığımız bu protokülün diğer illere örnek olmasını diliyoruz” dedi.

Şehir dışında olduğu için törene katılamayan İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Ömer Yahşi ise paylaştığı mesajında, "İyiliğin şefkat elini ihtiyacı olana uzatan Türk Kızılayı, kurulduğu günden bu yana beşerin hayrını gözeterek ülkemizin adını bu coğrafyaya altın harflerle yazdırmıştır.Vicdanın ,adaletin erdemin hulasa insanlığın hakka bakan sureti ne dair ne varsa çatısının altında toplayan bu kurum ülkemizin de gururudur.Milletimizin yüce gönüllülüğün ifadesi olan Türk Kızılay'ı şimdi de bize bu toprakları vatan kılan ay yıldızlı bayrağımızı ebediyetin göğünde dalgalandıran aziz şehitlerimizin kıymetli emaneti evlatlarına kol kanat geriyor. İzmir İl Milli Eğitim müdürlüğü olarak ilimizde böylesine anlamlı bir protokole imza atmaktan dolayı gururluyuz mutluyuz." ifadelerine yer verdi.

Next page

Gazete Yenigün