Gazete Yenigün
Son Dakika
Gazete Yenigün

Sahaya inen CHP kadın kolları başkanı Uçar: “CHP’nin yan kolu değil, gerçek gücüyüz”

Sahaya inerek vatandaşı dinleyen CHP’li kadınların İzmir’deki Başkanı Nurdan Şenkul Uçar, “Partimizin yan kolu değil, gerçek güçlerinden biri olduğumuzu göstermek için sahadayız” dedi

Sahaya inen CHP kadın kolları başkanı Uçar: “CHP’nin yan kolu değil, gerçek gücüyüz”

Halime ERDOĞAN / YENİGÜN - CHP İzmir Kadın Kolları Başkanı Nurdan Şenkal Uçar saha çalışmalarına başladı. Gözlemlerini Yenigün’e anlatan Uçar, vatandaşın mutfağında yangın olduğunu ifade ederek, “Büyük ailemizde Cumhuriyet sevdalısı kadınlar olarak, yeni bir hikaye yazmak için büyük bir azim ve kararlılıkla yola çıktık. CHP’li olmanın onuru ve gururu ile partimizin demokrasiye, cumhuriyete, Atatürk ilkeleri ve devrimlerine olan bağlılığını halkımıza bir kez daha anlatmak, onların yarınlarımızın aydın fikirli insanları olmalarını sağlamak içi alanlara indik. Aydınlık yarınlar için umut olmak, yeni nesle örnek olmak, ailelerin ekonomik sıkıntılarını anlatmak, mutfaktaki yangını göstermek, esnafın yaşadığı ekonomik çöküntüyü, yaşanan siftahsız günleri anlatmak için sahalardayız. Partimizin yan kolu değil, gerçek güçlerinden biri olduğumuzu göstermek, partinin can damarı olduğumuzu, ses getiren ve getirecek mitinglere imza atan olmak için, pırıl pırıl aydın Cumhuriyet kadınlarının siyaset sahnesinde eşit olduğunun göstergesi olarak sahalardayız” diye konuştu.

 

 

‘KOTALAR BİZE DAR’

Kadınların siyasette daha aktif yer alması gerektiğini vurgulayan Başkan Uçar, “Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun kadınların siyaset sahnesinde daha aktif yer almaları için partiler kanununda değişiklik önergelerini destekliyoruz. Kadın Kolları genel Başkanımız Sayın Aylin Nazlıaka’nın dediği gibi, ‘Kotalar bize dar, tek yol iktidar’ diyoruz. Daha çok kadın meclis üyesi, belediye başkanı, milletvekili ve iktidarımızda daha çok kadın bakan olması için, Aydın Türk Kadını için çalışıyoruz, çalışacağız. Kazanan Atatürk’ün Cumhuriyetçi, sosyal demokrat, demokrasiye inanan kadınları olacaktır. ‘Fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür’ nesiller yetiştiriyoruz. Sevgi ve barış tohumları ekerek, tek yürek, tek ses, tek yumruk kenetlenerek birbirine sahip çıkan dayanışma ruhu ile güç birliği sağlamış Cumhuriyet kadınlarının varlığını tüm Türkiye’de hissettirmek için alanlardayız, sokaklardayız. Kapı kapı dolaşarak, vatandaşlarımızın evlerinde, dükkanlarında, kahvelerde, üretimin olduğu her yerdeyiz. ‘Birlikteysek güçlüyüz, güçlüysek kazanırız’ diyen Cumhuriyet sevdalısı kadınlarız. Bayındır, Menemen, Urla, Buca, Dikili, Bergama ilçelerinde yaptığımız çalışmalar için tüm ilçe kadın kolları başkanlarımız ve yönetimlerine, tüm kadın kolları örgütümüze özverili çalışmalarından dolayı, katılımlarından dolayı minnettarım” açıklamasında bulundu.

Next page

Gazete Yenigün