Uğur Derin Dondurucu
Gazete Yenigün
Son Dakika
Gazete Yenigün

Şafak Yıldızı Derneği'nden 3 bin kişilik aşure hayrı

Nazilli’de Şafak Yıldızı Kültür ve Dayanışma Derneği, geleneksel aşure etkinliği düzenledi. Etkinlikte Nazilli Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan, dernek üyelerini yalnız bırakmadı.

Şafak Yıldızı Derneği'nden 3 bin kişilik aşure hayrı

Nazilli Çapahasan Mahallesi Tahta Köprü’de Şafak Yıldızı Kültür ve Dayanışma Derneği, Muharrem ayı nedeniyle 3 bin kişilik aşure hayrı gerçekleştirdi. Yoğun katılımın olduğu, Dernek Başkanı Mustafa Ekimci’nin ev sahipliğinde düzenlenen etkinliğe Nazilli Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan, Belediye Başkan Yardımcısı Mert Öreroğlu, CHP Aydın İl Başkanı Ali Çankır, CHP İlçe Başkanı Serkan Sevim, İYİ Parti İlçe Başkanı Durmuş Kural, belediye meclis üyeleri, partililer ve vatandaşlar katıldı. Şaban Kutlu tarafından yapılan 3 bin kişilik aşureden almak isteyen vatandaşlar, kazanın önünde uzun kuyruklar oluşturdu.


“ETKİNLİKLERİMİZ DEVAM EDECEK”
Geleneksel hale getirdikleri aşure hayrını bu sene de yapmanın heyecan ve mutluluğunu yaşadıklarını ifade eden Nazilli Şafak Yıldızı Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Mustafa Ekimci, “Bütün hayırlarımız, keşkeklerimiz, sünnetlerimiz ve yardımlarımız 17 yıldır olduğu gibi bundan sonra da devam edecektir. Gelerek bizleri yalnız bırakmayanların ayaklarına sağlık dilerim” dedi.


“BÜYÜK MUTLULUK DUYUYORUZ”
Aşurenin manasının birlik, beraberlik olduğunu dile getiren Nazilli Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan, etkinlikte emeği olan herkese teşekkür etti. Özcan, “Çok güzel bir birliktelik. İnşallah beraberce, yan yana ve omuz omuza yürüdükçe Nazilli’mizde güzel ve iyi şeyler olacak. İnsanımızın yüzü gülecek. Kalkınacağız ve müreffeh Nazilli olacağız. Buna inanıyoruz ve bu yolda omuz omuza yürümekten büyük mutluluk duyuyoruz" şeklinde konuştu.


“ŞAFAK YILDIZI HER ZAMAN ÖNCÜLÜK EDİYOR”
Derneğin yıllardır Nazilli’de sosyal beraberlik anlamında her zaman öncülük ettiğini ifade eden CHP Aydın İl Başkanı Ali Çankır, “Bugün de bizi bir araya getirdi. Bölge halkımıza önemli destekler sağlayan birçok faaliyette bulundu. Ben siz basın mensuplarının önünde başkan Ekimci ve yönetim kurulu üyelerini kutluyorum” ifadelerine yer verdi.

Next page

Gazete Yenigün