Gazete Yenigün
Son Dakika
Gazete Yenigün

S.S Nazilli Küçük Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifi Yönetiminden ziyaret...

 S.S Nazilli Küçük Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifi Yönetiminden ziyaret...

 S.S Nazilli Küçük Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifi Yönetiminden ziyaret.

 S.S Nazilli Küçük Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifi Yönetim ve Denetim Kurulu üyeleri 19/04/2019 tarihinde Nazillimizin Yeni seçilmiş Belediye Başkanı Kürşat Engin ÖZCAN’ı hem seçilmesinden dolayı tebrik etmek hem de Nazilli Sanayi Sitesinin sorunlarını iletmek için makamında ziyaret etmiştir.   

Sanayinin sorunlarını dile getiren Arslan şunları söyledi.

Yönetim Kurulu Başkanı Nuri ARSLAN özellikle sanayi sitesindeki esnaflardan gelen bazı şikayet ve beklentilerini Nazilli Belediye Başkanı Kürşat Engin ÖZCAN’ a şöyle dile getirmiştir. ‘’Sanayi Sitemiz içinde dükkanları bulunan ortaklarımız  ve esnaflarımız özellikle kış aylarında yağmur suyunun tahliye olamaması, dükkan önlerinde oluşan yoğun su birikinti ve göllenmeler nedeniyle mağduriyet yaşadıklarını belirtmekteler. Esnafların mağduriyetlerinin giderilmesi için Blok aralarında ve yollarında su biriken yerlerin tespit edilerek problemin giderilmesi gerekmektedir.  Sanayi Sitesi içinde Blok kenarlarında bulunan seyyar satıcı ve aparatifçilerin de gıda malzemelerini kaldırımlarda, yol kenarlarında teşhir etmekte ve kaldırımları tümüyle işgal etmektedir,  insan sağlığını tehdit eden ortamlarda satış yapılmakta olup, bu hususlardan kaynaklanan şikayetler bizlere ulaşmaktadır. Sitemizin daha temiz ve düzenli bir görünüme kavuşması  için blok kenarlarındaki ve site içinde gelişigüzel yer edinmiş olan seyyar satıcıların kaldırılarak bir yerde toplanmalarının sağlanmasını istiyoruz.

Sitenin daha temiz görünmesi için bazı önerilerde bulunuldu.. 

Ayrıca Sitemizin yine daha temiz görünmesi adına Site içindeki ana yollar ve bloklar arası yolların, kaldırım kenarlarının düzenli olarak süpürülmesini, bunlara ilave olarak Yeni Sanayi Mahallesinde bulunan Yeni Sanayi Cumhuriyet Camiinin batısında yer alan Galericiler Sitesi ve Kooperatifimize ait rezerv alanın etrafında ve muhtelif yerlerinde bulunan çöp ve moloz atıklarının bulunduğu yerden kaldırılarak bu rezerv alanda fabrikalarını kuran sanayicilerin mağduriyetlerinin önlenmesini ve yeni atık atılmasının önüne geçilmesini istiyoruz. 

Sanayi içersinde teşhir alanı ve satış yerleri:

Sanayi Sitesi içerisinde kendi üretmiş olduğu ürünleri iç ve dış ülke pazarlarına satışını yapan ya da yapmaya çalışan bir çok esnaf bulunmakta ve  Nazillimizde ticaret yapmaya çalışan bu küçük ve orta ölçekli sanayici ve esnaflarımız üretmiş olduğu ürünlerin tanıtımını ve satışını yapabilmek için bir teşhir alanı istemektedir. Bu suretle; üyelerimiz ve esnaflarımız tarafından şikayet edilen ve doğal olarak Belediyemiz tarafından çözüme kavuşmasını bekledikleri problemler hakkında gerekenlerin yapılması, beklentilerin karşılanması ve Teşhir alanı oluşturulması için desteklerinizi beklemekteyiz.’’ demiştir. 

Yönetim Kurulu Başkanı Nuri ARSLAN’ ın talepleri sonrasında  Nazilli Belediye Başkanı Kürşat Engin ÖZCAN da anlatılan konuların tümüne sıcak baktıklarını, alt yapı ve diğer konularda birlikte sorunlara çözüm getireceklerini dile getirdi.   


Next page

Gazete Yenigün