Gazete Yenigün
Son Dakika
Gazete Yenigün

Rıdvan, Uğur’un reklam yüzü oldu

Nazillili ünlü eski milli futbolcu Rıdvan Dilmen, soğutma alanında bir dünya markası olan Uğur Soğutma’nın reklam yüzü oldu. Törene TMSF Başkanı Muhittin Gülal da eşlik etti.

Rıdvan, Uğur’un reklam yüzü oldu

Türk futboluna yıllarca Fenerbahçe formasıyla hizmet eden Nazillili eski milli futbolcu ‘Şeytan’ lakaplı Rıdvan Dilmen, Uğur Soğutma’yla yaptığı anlaşmayla firmanın reklam yüzü oldu. Uğur Soğutma’nın Organize Sanayi Bölgesi’nde bulunan fabrikasında yapılan imza törenine TMSF Başkanı Muhittin Gülal, Uğur Soğutma CEO’su Yusuf Öksüzömer, Uğur Soğutma Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Ragıp Çelebi, ulusal ve yerel basın mensupları yer aldı.
“TMSF BÜNYESİNDE 875 ŞİRKETİMİZ VAR”
15 Temmuz darbe girişiminden sonra devraldıkları şirketlerin her geçen gün büyüdüğünü ifade eden TMSF Başkanı Muhittin Gülal, “TMSF bünyesinde 875 şirketimiz var. Bunların öz sermayesi 23,5 milyar lira. 60,9 milyar aktif büyüklükleri var. 44 bin 560 çalışanımız var. Bu şirketi devraldığımızda aktif büyüklükleri 44,7 milyar liraydı. Yüzde 36 büyüdü. Şu anda 60,9 milyar seviyesine geldi” dedi. Gülal, TMSF’nin çalışmaları hakkında bilgiler verdi.
“TÜM EVLERİN VAZGEÇİLMEZİ OLACAK”
Uğur’un Türkiye’de en çok bilinen 12 markayı barındırarak ilklere imza attığını ifade eden Muhittin Gülal, “Uğur TMSF’nin dünyaya açılan kapısı ve 2018 yılında 134 milyon TL ile vergi rekortmeni oldu. Uğur Şirketler Grubu, Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu’na (TMSF) devredildikten sonra 2018 yılında yerli sermaye ve üretim, ihracat, istihdam ve vergi ödeyerek bir rekora daha imza attı. FETÖ/PDY darbe girişiminden sonra, mahkeme kararıyla TMSF kayyumları tarafından yönetilen grup büyüyerek ülkenin en önemli sanayi kuruluşu haline geldi. 2 bin 500 kişiye istihdam sağlayan şirket Ege Bölgesi’nin ihracatta dünyaya açılan kapısı oldu. ARGE-ÜRGE yatırımlarına önem veren grubun en büyük şirketi Uğur Soğutma yüzde 100 yerli ve milli üretim ile pazar payını büyütüyor. Özellikle dondurucu dolap sektöründe lider olan ve her mağazanın vazgeçilmez ürünlerini üreten firma yakın gelecekte de tüm evlerin vazgeçilmez merkezi olacak. TMSF yönetiminde Uğur Soğutma, Uğur Motorlu Araçlar, Kuteks Medikal Tekstil ve Uğur Entegre Gıda şirketleri 4 farklı sektörde Türkiye’nin en çok binen 12 markasını barındırarak ilklere imza atıyor” şeklinde konuştu.
“YÜZDE YÜZ YERLİ”
Uğur Soğutma’nın bölgenin istihdam kaynağı olduğunu dile getiren Başkan Gülal, “Yüzde 100 yerli sermaye ile Türkiye’nin en gözde kuruluşlarından biri. 2018 yılı ihracat cirosu 119 milyon dolar. İhracat yolculuğunun başından beri Ege Bölgesi’nin sektörel ihracat birincisi. 2 bin 500 çalışan sayısı ile bölgenin istihdam kaynağı oldu” dedi.
İKİ YILDIZ BİR ARADA
Nazilli’nin futboldaki yıldızı ile soğutmanın yıldızını bir araya getirerek Uğur Soğutma'nın reklam yüzünün Rıdvan Dilmen olacağını ifade eden TMSF Başkanı Muhittin Gülal, Rıdvan Dilmen ile reklam anlaşmasına sözleşme imzalandı. Gülal, “Bu iş birliği gerek Nazilli’ye gerekse Uğur Soğutma’ya ciddi katkı sağlayacak” ifadelerini kullandı.
“SON DERECE MUTLULUK VERİCİ”
Bir Nazillili olarak güzel duygular içinde olduğunu ifade eden Şeytan lakaplı eski milli futbolcu Rıdvan Dilmen, “Nazilli’de 15 Ağustos 1962’de arzuhalci Mehmet Lütfi Dilmen’in oğlu olarak bu iş birliğinden dolayı güzel duygular içindeyim. Dün Nazilli’nin kurtuluş günüydü. Nüfus kağıdında Nazilli yazan bir futbolcu olarak Nazilli’nin bu markasında tanıtım yapacak olmam Uğur Soğutma markasının yüzü olmam son derece mutluluk verici” ifadelerini kullandı.
Törenin ardından TMSF Başkanı Muhittin Gülal, Uğur CEO’su Yusuf Öksüzömer, Uğur Soğutma Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Ragıp Çelebi ve Rıdvan Dilmen fabrikayı gezdi.
YENİ DİKEY DERİN DONDURUCU TANITILDI
Öte yandan törenin ardından UED 5218 A++ Yeni Dikey Derin Dondurucu Rıdvan Dilmen, TMSF Başkanı Muhittin Gülal ve Uğur Şirketler Grubu CEO’su tarafından tanıtıldı. Yeni ürünün bayiler ve son kullanıcılar tarafından büyük ilgi ile karşılandığı ifade edildi.

Next page

Gazete Yenigün