;
Gazete Yenigün
Son Dakika
Gazete Yenigün

Portekiz'in fado divası İzmir'de söyleyecek

Uluslararası İzmir Festivali kapsamında, Portekizli ünlü fado şarkıcısı Ana Lains, 11 Haziran Salı günü Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi'nde (AASSM) konser verecek.

Portekiz'in fado divası İzmir'de söyleyecek

İzmir Kültür Sanat ve Eğitim Vakfı'nın (İKSEV), Kültür ve Turizm Bakanlığı, İzmir Büyükşehir Belediyesi, İzmir Kalkınma Ajansı'nın katkıları, Portekiz Büyükelçiliği, İzmir İtalya Konsolosluğu ve İzmir Goethe Enstitüsü işbirliği ile düzenlediği 33'üncü Uluslararası İzmir Festivali, 11 Haziran Salı günü AASSM'de yapılacak 'Aşkın ve Tutkunun Müziği Fado- Ana Lains' konseri ile devam edecek. Portekiz Büyükelçiliği ve Portekiz İzmir Fahri Konsolosluğu işbirliği ile yapılacak konser, saat 21.00'de başlayacak.

Erken yaşta şarkı söylemeye başlayan ve caz müzikten bossa nova müziğe dek uzanan eklektik bir müzik tarzına sahip olan Ana Lains, 1999 yılında kazandığı Grande Noite do Fado ödülü ile kendisini fadoya adadı. Henüz 22 yaşındayken Fransa, ABD, Lüksemburg, Belçika ve Almanya'da kendisini kanıtlamış bir fado sanatçısı olarak boy gösterdi. Ana Lains, 33. Uluslararası İzmir Festivali'nde son albümü 'Portucalis'i seslendirecek. Ana Lains'e konserde Paulo Loureiro, (piyano), Bruno Chaveiro (Portekiz gitar), Carlos Lopes (akordeon), João Coelho (davul), Hugo Ganhão (bas gitar) eşlik edecek.

Next page

Gazete Yenigün