Yenigün
Gazete Yenigün
Son Dakika
Gazete Yenigün

Polis dostlarından 3600 hatırlatması

Polisler ve emeklilerin aldıkları maaşlarla geçim sıkıntısı çektiğini hatırlatan Türkiye Polis Emeklilleri Derneği İzmir Şube Başkanı Altan Yenice, "3600 ek gösterge konusu sürekli gündemimizde. Önümüzdeki günlerde iyi haberi alacağımızı düşünüyoruz" dedi

Polis dostlarından 3600 hatırlatması

Konak Meydanı'nda çeşitli noktalara asılan küçük afişlerde, polislerin 3600 ek gösterge talepleri bir kez daha dile getiriliyor. Daha önceki yıllarda da meydanın çeşitli noktalarına asılan afişlerle ek göstergenin artırılması talebi dile getirilmişti. Konuyla ilgili görüşlerini aldığımız, İzmir Polis Emeklileri Derneği Şube Başkanı Altan Yenice, verilen sözlerin tutulacağına inandıklarını ifade etti. 


EMEKLİLER DE BEKLİYOR
Türkiye Polis Emeklileri Derneği İzmir Şube Başkanı Altan Yenice, polisler ve emekli polislerinin aldığı maaşla geçim sıkıntısı çektiğini belirterek 3600 ek göstergeyi beklediklerini dile getirdi. Yenice,  "Daha önce bu talebimizle ilgili açıklamalar yaptık. Önümüzdeki günlerde yeniden ek gösterge konusunda kamuoyunda gündeme getirmeyi planlıyoruz. İyi haberi alacağımızı düşünüyoruz. Ülkemiz olağanüstü bir dönemden geçiyor, bu günlerin geçmesini bekliyoruz. Çalışanlar gibi biz emeklilerin de beklentisi maaşlarımıza ek göstergenin yansıtılmasıdır" diye konuştu. 
Konak Meydanı'ndaki çeşitli noktalarda 'Polis Dostları' imzası ile asılan afişlerde Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 3600 ek gösterge sözü hatırlatılarak, sözün tutulması isteniyor. 

NE OLMUŞTU:
Cumhurbaşkanı Erdoğan, 31 Mart yerel seçimleri öncesi katıldığı özel bir programda 3600 ek gösterge ile ilgili: “Hemşirelerimizin de 3600 ek gösterge meselesini söz verdiğimiz şekilde çözeceğimizi ifade etmek istiyorum. Seçimden sonra ele alacağımız konulardan biri de budur.” açıklamasında bulunmuştu. 


Gülsen CANDEMİR

Next page

Gazete Yenigün