Uğur Derin Dondurucu
Gazete Yenigün
Son Dakika
Gazete Yenigün

Pınar Su ve İçecek,Türkiye’nin su ihracatının yaklaşık %15‘ini tek başına yapıyor

Türkiye’nin su ihracatının yaklaşık %15‘ini tek başına yapan Pınar Su ve İçecek, yeni ürünlerini Anuga Gıda Fuarı’nda tanıttı.

Pınar Su ve İçecek,Türkiye’nin su ihracatının yaklaşık %15‘ini tek başına yapıyor

Türkiye’nin ilk geri dönüşümsüz ambalajlı su markası olarak hayatımıza giren Pınar Su ve İçecek, Anuga Gıda Fuarı’nda yeni fonksiyonel içecek ürünlerini ilk kez tüketiciler ile buluşturdu. Fuar boyunca Pınar Frii, Soğuk Çay, Gazoz, Pınar Su ve Pınar Gazlı Su ürünleri ziyaretçilerin beğenisine sunuldu.  

Dünya’nın en büyük gıda ve içecek fuarlarından biri olan Anuga Fuarı’nda yer alan Pınar Su ve İçecek standına ziyaretçiler yoğun ilgi gösterirken, Pınar’ın ürünleri ile ilgili hem bilgi alma hem de ürünleri deneme fırsatı buldular. 5-9 Ekim 2019 tarihleri arasında Almanya'nın Köln kentinde gerçekleşen fuarda Pınar Su ve İçecek, yeni fonksiyonel içecekleri “Yeni Nesil Yaşam Pınarım” ürünlerini, Pınar Frii, Soğuk Çay, Gazoz, Pınar Su ve Pınar Gazlı Su’yu ziyaretçilerinin beğenisine sundu. Yeni ürünler fuara katılan ziyaretçilerden tam not aldı.

20’den fazla ülkeye ihracat yaptıklarını ve Türkiye su ihracatının yaklaşık  %15’ini tek başlarına gerçekleştirdiklerini belirten Pınar Su ve İçecek Genel Müdürü Hüseyin Karamehmetoğlu; “Sağlıklı yaşam trendinin yükselmesiyle daha düşük şeker oranına sahip, daha düşük kalorili, beslenmeyi destekleyen ürünlere ilgi artıyor. Fonksiyonel içecekler, özellikle dünya üzerinde yoğun yaşam temposu ve çalışan kişilerin tercihi olarak en yüksek büyüme potansiyeline sahip ürünler olarak görülüyor. Toplam satışlarımızın %11’ini yurtdışı pazarlara yapıyoruz. Üretmeye başladığımız katma değerli içecek ürün çeşitleriyle başta aktif olduğu ülkeler olmak üzere tüm dünyada yeni pazarlara giriş yapmayı hedefliyoruz. Yeni fonksiyonel içecekler “Yeni Nesil Yaşam Pınarım’’ ürünlerimiz ile birlikte Pınar Frii, Soğuk Çay, Gazoz, Pınar Gazlı Su ve Pınar Su çeşitleriyle ihracattaki başarımızı artırarak devam ettirmeyi hedefliyoruz.” dedi. 


 

Next page

Gazete Yenigün