Yenigün
Gazete Yenigün
Son Dakika
Gazete Yenigün

Pastacılar yarışacak

27-28-29 Eylül 2019 tarihlerinde İzmir Kültürpark’ta düzenlenecek, PASTART İZMİR Uluslararası Pastacılık, Tatlıcılık, Şekercilik ve Unlu Mamuller Festivali, üç gün boyunca farklı dallarda yarışacak pasta şeflerini konuk edecek. Yerli yabancı şefler yirmi farklı klasmanda pasta ve tatlı yapacak.

Pastacılar yarışacak

Uluslararası Pastacılık, Tatlıcılık, Şekercilik ve Unlu Mamuller Festivali kapsamında TAŞPAKON tarafından koordine edilecek Pastacılık Yarışmaları usta şefleri, genç şefler ile buluşturacak. 
Polen, Vizyon, Vizyon Select, Cyrstal Endüstriyel sponsorluğunda düzenlenecek yarışmalar için Kültürpark’a tam donanımla özel üretim on mutfak kurulacak.

Üç gün sürecek Pastacılık Yarışmaları’na Türkiye’nin yanısıra onbir ülkeden jüri ve yarışmacı 40 yabancı şef konuk olacak.
Sıcak Tatlılar, Soğuk Tatlılar, Glasö Kaplama,  Şeker Hamuru Kaplama, İzomalt, Hamur İşi, Şekerden Çiçek Aranjmanı, Çikolata, Marzipan, Düğün Pastası, Minyatür Uygulama ve Artistik Çalışma klasmanlarında yarışacak şefler, ustalar ve öğrenciler  olarak hünerlerini sergileyecek. 
Yarışmaların en dikkat çeken bölümü ise festivalin ikinci günü düzenlenecek ve Reyhan Pastanesi Sponsorluğu’nda gerçekleşecek Uluslararası Pastacılık Kupası olacak. Ülke takımları sıcak, soğuk tatlılar ve kapalı kutu bölümlerinden oluşacak kupa için en yüksek puanı almaya çalışacak.  
Festival için İzmir’e gelen yabancı şefler etkinliğin son gününde ise 3 kilometrelik Dünya Rekoru Denemesine Türk şefler ile birlikte katılım sağlayacak.
İzmirlilerin ücretsiz olarak izleyebileceği yarışmalara 150 şef katılıyor.   

PASTACILIK YARIŞMALARI PROGRAMI
POLEN - VİZYON- VİZYON SELECT – CRYSTAL ENDÜSTRİYEL SPONSORLUĞU’NDA
YER: ATLAS PAVYONU YANI

1.    GÜN    ---  27 EYLÜL 2019
10.00-20.00  
Ustalar ve Öğrenciler Klasmanı  // 90 dakika arayla ve değişen seanslarda gerçekleştirilecektir. 
2.    GÜN    ---  28 EYLÜL 2019
10.00-20.00 
Ülkeler Takım Yarışmaları  // 90 dakika arayla ve değişen seanslarda gerçekleştirilecektir. 
REYHAN SPONSORLUĞU’NDA Uluslararası Pastacılık Kupası 
3.    GÜN    ---  29 EYLÜL 2019
15.00-20.00 
Ustalar ve Öğrenciler Klasmanı // 90 dakika arayla ve değişen seanslarda gerçekleştirilecektir.

Next page

Gazete Yenigün