Mektebim
Gazete Yenigün
Son Dakika
Gazete Yenigün

Özkanlar, pazar yerine kavuşuyor

İzmir Pazarcılar Esnaf Odası Başkanı Hamdi Erişen, Özkanlar Pazar Yeri'nin viyadük altına taşınması için yapılan girişimlerde sona yaklaşıldığını söyleyerek, “Özkanlar Pazar Yeri kapatıldıktan sonra mağdur olan tüm pazarcı esnafımızı Bornova viyadük altına taşıyacağız” müjdesini verdi

Özkanlar, pazar yerine kavuşuyor

Doğukan Fikri Fidan / YENİGÜN - Özkanlar Pazar Yeri'nin, geçtiğimiz dönemlerde kapatılmasının ardından, başta pazarcı esnafı olmak üzere bölge halkı da mağdur olmuştu. Geçen süreçte pazarın Bornova viyadük altına taşınması gündeme gelmişti. Konuyla ilgili son gelişmeler hakkında bilgi veren İzmir Pazarcılar Esnaf Odası Başkanı Hamdi Erişen, pazar yerinin viyadük altına taşınması için yapılan girişimlerde sona yaklaşıldığını söyledi. Bornova Belediyesi'nin, Karayolları Genel Müdürlüğü'ne yazı yazdığını hatırlatan Erişen, “Özkanlar Pazar Yeri'nin viyadük altına taşınması için Bornova Belediyesi yazısını yazdı. Konuyla ilgili bizim de görüşümüzü aldı. Biz de olumlu cevabımızı verdik. Mesele şu anda Karayolları Genel Müdürlüğü'nde. Kısa bir süre içinde Bornova Belediye Başkanı Mustafa İduğ ile birlikte viyadük altındaki bölgede incelemelerde bulunacağız” dedi.  

ALTYAPI ÇALIŞMALARI 

Özkanlar Pazar Yeri kapatıldıktan sonra mağdur olan tüm pazarcı esnafını Bornova viyadük altına taşıyacaklarını belirten Erişen, “Belediye, pazar yeri için yapacağı masrafları tespit etmiş durumda. Ankara'dan gelecek cevaba göre bölgenin altyapısı düzenlenecek, kameralar takılacak, elektriği bağlanacak. Bölge halkı da pazar yerine kavuşacak ve rahat edecek. Meselenin en kısa zamanda çözüme kavuşacağına inanıyoruz. Beklentimiz bu yönde. Şimdilik herhangi bir tarih veremiyoruz” bilgisini verdi.

“PAZARCI ESNAFI MERAK ETMESİN”

Öte yandan Özkanlar Pazar Yeri'nin eskiden kurulduğu bölgede münferit olarak bazı esnafların tezgah açtığı gözleniyor. Bölgede tezgah açanlarla Oda'nın bir ilgisi olmadığını aktaran Erişen, “Kimlerin tezgah açtığını, neden açtığını bilemiyorum. Konuyla ilgili bilgimiz yok. Yasaya göre, Özkanlar Pazar Yeri konusuyla ilgili sorumlu; belediye ve İzmir Pazarcılar Esnaf Odası'dır. Başka türlü girişimler doğru değildir. Bizler konunun takipçisiyiz. Esnaf arkadaşlarımız hiç merak etmesin” diye konuştu. 

Next page

Gazete Yenigün