Uğur Derin Dondurucu
Gazete Yenigün
Son Dakika
Gazete Yenigün

Özcan, Perşembe pazarı söylentilerine açıklık getirdi

Nazilli’de coronavirüs nedeniyle ‘Perşembe Pazarı Kurulmayacak’ söylentilerine Nazilli Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan gerçeği yansıtmadığını belirtti.

Özcan, Perşembe pazarı söylentilerine açıklık getirdi

Özcan, “El birliğiyle bu zor günleri hep birlikte aşacağız” dedi.Nazilli'de hızla yayılan 'Perşembe Pazarı kurulmayacak' dedikodularına cevap 18 Mart Çanakkale Zaferi çelenk koyma törenlerinin ardından, Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan'dan geldi. Özcan, genelgeler ve yasal düzenlemelerde pazaryerlerinin kapatılması gibi bir durumun söz konusu olmadığını ifade ederek, alışveriş yapan vatandaşların ve esnafların şahsi önlemlerini almaları konusunda herkesi uyardı.

"KISA SÜREDE ATLATACAĞIZ"

Düzenli olarak ilaçlama yaptıklarını ve ellerinde yeteri kadar ilaç olduğunu ifade eden Nazilli Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan, "Tüm Nazillili hemşerilerimin hekimlerimizin ve uzmanlarımızın önerilerine ve uyarılarına dikkat etmesini istiyoruz. Toplu kullanım alanlarının bir kısmı kapalı ama bir kısmının açık olduğunu unutmamak gerekiyor. Bu kapsamda açık olmasına rağmen vatandaşımızın sağlığını düşünerek yasal bir zorunluluk olmamasına rağmen Menderes Restoran işletmemizi geçici süreyle kapattık. Bu tür alanların enfeksiyonun yayılmasına olanak sağlayacağını düşünüyoruz. Kaldı ki biz düzenli olarak dezenfekte etmemize rağmen, bizim imkanlarımızın diğer kurumların kat kat üstünde olmasına rağmen örnek teşkil etmesi amacıyla bu hassasiyeti gösterdik ve vatandaşlarımız ile tüm işletme sahibi hemşerilerimizin aynı hassasiyeti göstermelerini bekliyoruz. Şehrimizde dezenfekte çalışmalarımızın yanı sıra belediye çalışmalarımız da belirli bir plan dahilinde eksiltmeden devam ettirmekteyiz. Bunun yanı sıra ilçemizi gezerken işletme sahiplerimizin kişisel temizlik ve bakımının yanı sıra işletme hijyenine de dikkat ettiklerine şahit oldum. Resmi kurum ve kuruluşlara dezenfekte işlemi uyguladığımız gibi vatandaşlarımızdan gelen talepleri de değerlendirmeye alabiliriz. Vatandaşlarımızın yoğun bulunduğu yerlere öncelik veriyoruz. Aydın Büyükşehir Belediyesi ekipleri ulaşım araçlarında ilaçlama çalışmalarını tamamladı. İnşallah el birliğiyle bu zor günleri hep birlikte aşacağız. Ama en büyük etken ve en büyük mücadele birinci şahıs olan vatandaşlarımızın kendilerinin yapacağı mücadeledir. Sıklıkça açıklanan ve bizimde tüm Nazilli'ye dağıttığımız kitapçıklarda yer alan 14 kural olayına dikkat etmemiz gerekiyor, kapalı alanda satış yapan esnafımızın da dikkatli olması gerekiyor. Yoğunluk oluşturmadan kurallara riayet edilmesini istiyoruz. Bu zor günleri inşallah kısa sürede atlatacağız." dedi.

"VATANDAŞLARINIZ DİKKATLİ OLSUN"
Perşembe pazarının kurulmayacağı yolundaki dedikodunun gerçeği yansıtmadığını söyleyen Başkan Özcan; "Bize gelen genelgelerde ve yasal düzenlemelerde pazaryerlerinin kapatılması gibi bir durum söz konusu değil. İnsanlarımızın da alışveriş yapmaya ihtiyacı var. Eğer alışveriş yapacakları, gıda alacakları yerleri kapatırsak bu sefer başka bir handikap doğacaktır. İnsanların beslenmeden yaşamaları mümkün değildir, keza bu virüs bağışıklık sistemi ve vücut yorgunluğunda kendini daha fazla hissettiren bir virüstür. Vatandaşlarımız sadece alışverişlerini yaparken hem kendileri hem de pazarcı esnafımız dikkatli olsunlar. Özellikle ricamız bu. Biz üzerimize düşeni yaparak ilaçlamalarımızı yapıyoruz. Pazaryerlerimiz de öncesinde ve sonrasında ilaçlanıyor. Yeter ki vatandaşımız dikkatli olsun" ifadelerini kullandı.

Next page

Gazete Yenigün