Gazete Yenigün
Son Dakika
Gazete Yenigün

Özçamdibi Selçuk engelini 3 golle aştı

İzmir Süper Amatör Lig Güney Grubunda zirveye gözünü diken Özçamdibispor, deplasmanda karşılaştığı Selçuk Çamlık takımını 3-0 gibi net bir skorla geçmesini bildi

Özçamdibi Selçuk engelini 3 golle aştı

2019-2020 sezonunun ikinci devre ilk maçında Selçuk Çamlık Spor’a konuk olan Özçamdibispor, usta ayaklarının kaydettiği gollerle deplasmandan 3-0 galip ayrıldı ve yükselişini sürdürdü.
Karşılaşmanın ilk yarısında Yasir, Ömer ve Kubilay ile girdiği net gol fırsatlarını değerlendiremeyen Özçamdibispor, aradığı golü bulamadı ve soyunma odasına 0-0’lık beraberlikle girdi.
Mücadelenin 55. Dakikasında Selçuk Çamlık takımı 10 kişi kalarak gelişen Özçamdibi ataklarına direnç gösteremedi ve art arda golleri kalesinde gördü. 10 kişi kalan rakibi karşısında baskısını iyice arttıran Özçamdibispor, 62’de Kaptan Yasir Vardar’ın harika ara pasını iyi değerlendiren Kubilay Baktır, kaydettiği golle takımını 1-0 öne geçti. Bu golden 7 dakika sonra Kubilay, Ulaş ve Ömer paslaşması sonucunda ceza alanı içinde Kubilay’a yapılan hareketi karşılaşmanın hakemi penaltı olarak değerlendirdi. Atışı yapmak üzere gelen Ömer Kaplan skoru 2-0 yapan golü kaydetti.  Skor avantajını elinde tutan Özçamdibispor 70’de Ulaş Yalçın’ın çalımlarla girdiği ceza alanında çektiği şut filelerle buluştu ve takımını 3-0 öne geçiren golü kaydetti.  Dakikalar 80’i gösterdiğinde Anıl Akarsu, sert müdahale sonucunda Kırmızı kart görerek Özçamdibispor’u 10 kişi bıraktı. Kalan sürede başka gol olmadı ve Özçamdibispor, deplasmanda Selçuk Çamlık takımını 3-0 mağlup ederek puanını 16’ya yükseltti.

Haber: Yılmaz ÖZLAHLAN

Next page

Gazete Yenigün