;
Gazete Yenigün
Son Dakika
Gazete Yenigün

"Önceliğim Karşıyaka"

TFF 3'üncü Lig 2'nci Grup'ta Karşıyaka’yı ligde son sıradan alıp Play-Off’a kadar taşıyan Teknik Direktör Mesut Toros, kariyerinde önceliğinin her zaman Karşıyaka’da olduğunu söyledi

"Önceliğim Karşıyaka"

Semih Demirel - YENİGÜN

Yeni sezon öncesi Karşıyaka ile olan sözleşmesi sona eren deneyimli teknik adam Mesut Toros, geleceği ile ilgili açıklamalarda bulundu. Birçok kulüpten teklif aldığını belirten başarılı çalıştırıcı, “Çok zor bir sezonun ardından dinlenme fırsatı bulduk. Karşıyaka’da çok güzel işler başaracağımıza inanarak bu göreve gelmiştik ve başardığımıza da inanıyorum. Sözleşmemin sona ermesinin ardından yönetimimizle görüştük, karşılıklı fikir alışverişinde bulunduk. Benim önceliğim her zaman Karşıyaka’da kalmak. Bunu her fırsatta dile getiriyorum. Bu camia ile çok güzel işler başaracağımıza inancım tam. Elbette diğer kulüplerden teklifler geliyor. Spor Toto 1. Lig’den gelen teklifler var, 2. Lig’den gelen birçok teklif var. Benim için mutlu olduğum yer, en iyi yerdir ve ben Karşıyaka’da kendi evimde gibi hissediyorum. Burada bulunmaktan çok mutluyum. Bu takımı üst liglere hep beraber taşımak için elimizden geleni yapacağız. Karşıyaka ile son kararımızı vermeden, başka kulüplerle görüşmeyeceğim. Burada çok mutluyum ve devam etmek istiyorum” dedi.


“Yönetim ile karar vereceğiz”

Ligi bitirdikleri konumdan memnun olduğunu söyleyen Karşıyaka’nın başarılı teknik adamı Mesut Toros, “Göreve geldiğimizde ligi bu konumda bitireceğimizi birine anlatsak bize gülerlerdi. Ancak yönetim, futbolcular, bizler ve taraftarlarımızın mutluluğu için buradayız. Onları bu sezon mutlu ettiğimize inanıyorum. 2. Lig’e çıkmanın eşiğinden döndük, belki biraz daha şanslı olsak başarabilecektik. Yine de tüm takımımdan çok memnunum. Geleceğin neler getireceği hepimiz için belirsiz olsa da yönetimimizle yapacağımız görüşmeler sonucunda bir karar vermemiz gerekiyor. Karşıyaka’da olmaktan çok mutluyum. Aynı zamanda bu görevi yürüttüğüm için çok gururluyum. Gelecek sezonun kararını yönetim kurulumuz ile yapacağımız görüşmelerin ardından herkese açıklayacağız. Umarım bu camianın içerisinde olup, başarılara hep beraber imza atarız” ifadelerini kullandı.

“Altyapıya güvenim sonsuz”

Transfer yasaklarıyla boğuştukları bir sezonu geride bıraktıklarını aktaran Mesut Toros, “Biz altyapıdan yetiştirdiğimiz gençlerimizle mücadele eden bir kulübüz. Şuan şartlarımız bu şekilde. Ancak biz çocuklarımıza çok güveniyoruz. Onlara nerede oynadıklarını anlatıyoruz. Bu güvenimize şükürler olsun ki çok iyi karşılık veriyorlar. A takıma yükselttiğimiz gençlerimiz pırıl pırıl çocuklar. Bu camianın çocukları ve insanları. Aidiyet duygusunu en üst düzeyde yaşıyorlar. En büyük artımız bu bana göre. Bu kadar sert geçen bir ligde 18-19 yaşındaki gençlerle mücadele verebilmek kolay değil ancak hepsinin anlından öpüyorum. Yüzümüzü hiç kara çıkartmadılar. Geleceğimiz çok güzel olacak, buna bütün kalbimle inanıyorum” diye konuştu.

Next page

Gazete Yenigün