Yenigün
Gazete Yenigün
Son Dakika
Gazete Yenigün

Nostaljik eserlerle geçmişe yolculuk

Tamamen gönüllülerden oluşan Artico Sanat Pop Müzik Korosu, ilk konserini Karşıyaka Ziya Gökalp Kültür Merkezi’nde verdi. 80’li ve 90’lı yılların sevilen pop müzik eserlerini seslendiren koro, dinleyenlere anılarını hatırlattı, insanları geçmişe götürdü.

Nostaljik eserlerle geçmişe yolculuk

Koroda profesyonel isimlerin olmadığına dikkat çeken Artico Sanat Korusu kurucusu Ayşegül Güler, amaçlarının sosyal faydalara hizmet olduğunu açıkladı.
Konserler vasıtasıyla insanları sosyal projelerle buluşturacaklarını belirten Güler, ‘İlk konserimizi Karşıyaka’da yaptık ve beklediğimizden büyük ilgi gördük. Bundan sonra aynı heyecanı koruyarak daha ciddi çalışmalar yapmaya ve koromuzu takip eden dostlarımızı da toplum yararına yapılan örnek projelere destek olmaya çağrıda bulunacağız. Her konserimizde sağlık-eğitim alanında birkaç projeyi tanıtacak ve bu çalışmaların başarısına katkı koyacağız’ dedi.


İlk konser
İlk konser sınavını başarıyla verdiklerini hatırlatan Ayşegül Güler, ‘Konserimizde nostaljik eserleri seslendirdik. Başarımızda koro şeflerimiz Alper Demirel ile Efe Çıraklar’ın payı büyük. Anılar deyince  insanların aklına ilk olarak gençlik dönemi, ortaokul-lise yılları, ya da ilk aşkları yaşadıkları en heyecanlı zamanları geliyor.  Konserimiz dinleyicilerine şöyle geriye bir dönüp bakmak, ne güzel günlerdi diyerek tebessüm etmeleri için fırsat verdi. Bu duyguları hem koristler hem dinleyiciler birlikte yaşadık’ diye konuştu.


 İlk konserlerine sadece 5 ay gibi kısa bir zamanda hazırlandıklarını da kaydeden Güler şunları söyledi: ‘2 Temmuz’dan itibaren yeni konser çalışmalarımıza başlayacağız. Koromuz kendine güvenen herkese açık. Bu heyecanı izleyici koltuğu yerine sahnede yaşamak isteyenleri aramızda görmek istiyoruz.  Kültür ve sanat bir toplumu geliştiren en önemli unsurlardır. Biz de kültür ve sanat eserlerini icra ederek, sosyal yaraları gözeten diğer çalışmaları da kamuoyuna tanıtmayı kendimize ilke edindik’

Next page

Gazete Yenigün