Uğur Derin Dondurucu
Gazete Yenigün
Son Dakika
Gazete Yenigün

Nazilli’de üst düzey Covid-19 denetimi.

Kaymakam Arısoy, eksikleri tamamlamayan işletmelere bir dahaki denetimlerde ceza uygulanacağını belirtti

Nazilli’de üst düzey Covid-19 denetimi.

Nazilli’de üst düzey Covid-19 denetimi
Koronavirüsle (Covid-19) mücadele kapsamında tüm Türkiye’de yapılan ve 10 gün sürecek denetimler, Nazilli Kaymakamı Sedat Sırrı Arısoy başkanlığında Nazilli’de de gerçekleştirildi. Kaymakam Arısoy, eksikleri tamamlamayan işletmelere bir dahaki denetimlerde ceza uygulanacağını belirtti.

Yeni tip koronavirüs vakalarında son zamanlarda artışlar görülmesi üzerine Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatıyla önlemler ve denetimler arttırıldı. İçişleri Bakanlığı tarafından valiliklere gönderilen genelge ile Türkiye genelinde denetimler başladı. Nazilli’de Uzun Çarşı ve çevresinde yapılan denetimlere Nazilli Kaymakamı Sedat Sırrı Arısoy, Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan, İlçe Emniyet Müdürü Korhan Özmen Likan, İlçe Jandarma Komutanı Vekili Ali Akdoğan, polis ve zabıta ekipleri katıldı. Belediye önünde toplanan Kaymakam Sedat Sırrı Arısoy ve beraberindekiler, Uzun Çarşı’da esnaf ve vatandaşları sosyal mesafe, maske ve hijyen konularına dikkatli olmaları konusunda uyardı. Hastalığa yakalandıktan sonra tedavisinin zor olduğuna dikkat çeken Kaymakam Arısoy, bundan sonraki denetimlerde görülen eksikliklerin telafi edilmemesi durumunda ceza uygulanacağı konusunda uyardı.

ARISOY: “BİREYSEL OLARAK ÖNLEM ALINMALI”
Salgınla mücadelede vatandaşların ilk önce bireysel olarak önlem alması gerektiğini ifade eden Kaymakam Sedat Sırrı Arısoy, “Kuralları yaşam tarzı haline getirmeliyiz. Koronavirüs ile mücadele kapsamında denetimlerin ikinci günü. Bizler kamu yönetimi olarak alınan tedbirlerin sıkı denetimine devam ediyoruz. Denetimleri yoğun bir şekilde yapıyoruz ama esas önemli olan kişisel olarak alınan tedbirler. Mesafe, hijyen ve maske kurallarına hem kişilerin kendisinin uyması, hem denetleyici olarak otokontrolle karşısındakinin aynı tedbirlere riayet etmesi konusunda talepkar olması, en büyük denetimdir. Bu bilinci oluşturmak için bir çalışma yapıyoruz” dedi.

“HİJYENE DİKKAT ETMELİYİZ”
Koronavirüs ile mücadelede vatandaşa da büyük sorumluluk düştüğünü dile getiren Nazilli Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan, “Kamu olarak da büyük sorumluluklarımız var. Ama en önemlisi vatandaşın kendinin önlemlere uyması. Hayatımızı sağlıklı sürdürebilmek istiyorsak, başkasına zarar vermek istemiyorsak, ekonomimizin zarar görmesini istemiyorsak kurallara uymamız gerekiyor. Maske, sosyal mesafe ve hijyen konularına dikkat etmeliyiz. Dünya ortalamasının çok altında rakamlarla bu sıkıntılı dönemi atlattık. Önceki dönemde kamu kurumlarının gösterdiği hassasiyetin aynısını vatandaşımız gösterirse bu süreci aşarız. Bakanımızın aldığı karar doğrultusunda denetimlerimizi sürdürüyoruz” ifadelerini kullandı.

Next page

Gazete Yenigün