Uğur Derin Dondurucu
Gazete Yenigün
Son Dakika
Gazete Yenigün

Nazilli’de sezonun ilk kuru inciri satıldı.

Törene, AK Parti Aydın Milletvekili Bekir Kuvvet Erim ve Nazilli Ticaret Odası (NTO) Başkanı Nuri Arslan katıldı

Nazilli’de sezonun ilk kuru inciri satıldı.

Nazilli’de sezonun ilk kuru inciri satıldı
Nazilli’de 2020-2021 sezonunun ilk kuru incir satışı, Kaplanlar İncir İşletmesi'nde düzenlenen sembolik törenle gerçekleştirildi. Törende, incir üreticisi Koray Gökçen, çeyrek altınla ödüllendirildi.Nazilli’de sezonun ilk kuru incir satışı, Kaplanlar İncir İşletmesi'nde yapıldı. Murat Kaplan’ın iş yerinde düzenlenen sembolik törende, satışı gerçekleştiren incir üreticisi çeyrek altınla ödüllendirildi. Törene, AK Parti Aydın Milletvekili Bekir Kuvvet Erim ve Nazilli Ticaret Odası (NTO) Başkanı Nuri Arslan katıldı.

“ÇİFTÇİ,ÜRETİCİ VE TÜCCARLARIN MEMNUN OLMASINI DİLİYORUM”
Törende konuşan AK Parti Aydın Milletvekili Bekir Kuvvet Erim, “2020-2021 sezonunun hayırlı, uğurlu olmasını diliyorum. Böyle bir başlangıç olması bizi de mutlu etti. Bundan sonra inşallah arkası gelir. Çiftçimiz, üreticimiz ve tüccarımız memnun olur, ülkemize döviz girer inşallah. Ciddi oranda ihracatı yapılan bir ürün. Ormanlık alanlarda da artık incir dikilebiliyor. Bu konuda Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından çiftçilere kolaylık tanınıyor. İnşallah güzel işler yapmaya çalışacağız. Hayırlı uğurlu olsun" dedi.

“İNCİR, BÖLGEMİZİN STRATEJİK ÜRÜNLERİNDEN BİRİSİ”
Yeni sezonda incir rekoltesinin yüksek olmasını dileyen Nazilli Ticaret Odası Başkanı Nuri Arslan, “Yeni sezon üreticimize, tüccarlarımıza hayırlı, uğurlu ve bol bereketli olsun. Ürünlerimizin inşallah rekoltesi yüksek olur. İncir, bölgemizin stratejik ürünlerinden bir tanesi” diye konuştu.

SEZONUN İLK SATIŞININ KİLOSU 100 LİRADAN YAPILDI
Kilosu 100 liradan 5 kiloluk incir satın alan Kaplanlar İncir İşletmecisi Murat Kaplan, “Sezonun ilk incirini satın aldık. Sağ olsun üretici arkadaşımız mahsulü getirerek bizleri heyecanlandırdı. Biz de memnun olduk. Tabii bu heyecanımızı, Sayın vekilimiz Bekir Kuvvet Erim ve Ticaret Odası Başkanımız Nuri Bey’le paylaşmak istedik. Kilosu 100 liradan 5 kilo incir satın aldık. Üretici arkadaşımıza da çeyrek altın hediye ettik. İnşallah bereketli bir yıl geçiririz, hayırlı bir sezon olur” ifadelerini kullandı.

“HAYIRLI OLMASINI DİLERİM”
İncir üreticisi Koray Gökçen,” İncirimizi, İsabeyli’nin Yaykın mevkisindeki bahçemizden getirdik” dedi.

Next page

Gazete Yenigün