;
Gazete Yenigün
Son Dakika
Gazete Yenigün

Nazilli’de Gençlik Haftası çelenk koyma töreni ile başladı.

Özcan, “Gençler bizim her şeyimiz, gençler yarınlarımız, gençler bugünlerimizi yarınlara bağlayanlarımızdır dedi.

Nazilli’de Gençlik Haftası çelenk koyma töreni ile başladı.

Nazilli’de Gençlik Haftası çelenk koyma töreni ile başladı
Nazilli’de 15-19 Mayıs Gençlik Haftası, Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü tarafından Atatürk Anıtına çelenk konmasıyla başladı. Bu yılki 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı ile Gençlik Haftası etkinlikleri Covid-19 salgını nedeniyle sokaklarda, meydanlarda değil, interaktif olarak dijital ortamlarda kutlanacak.Bu yılki 15-19 Mayıs Gençlik Haftası açılışı Nazilli İstasyon Meydanındaki Atatürk Anıtına, Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğünün çelenginin konmasıyla başladı. Covid-19 salgını nedeniyle az protokol üyesinin katıldığı açılış törenine Nazilli Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan ve Nazilli Gençlik ve Spor Müdürü Güven Eker katıldı. Tören Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü çelenginin müdür Güven Eker tarafından konulmasıyla başladı. Ardından saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla tören sona ererken, Gençlik Haftası başlamış oldu.

“BİZ GENÇLERE İNANIYORUZ”

Tören sonunda kısa bir açıklama yapan Nazilli Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan, gençler bizim geleceğimiz dedi. Özcan, “Gençler bizim her şeyimiz, gençler yarınlarımız, gençler bugünlerimizi yarınlara bağlayanlarımız, o nedenle Milli Eğitim, Emniyet ve Gençlik Spor Müdürlerimizle onlar için ne kadar çalışsak neler üretsek azdır diye düşünüyoruz. Bu güzel haftayı kutlamanın başlangıcını hep birlikte yapıyoruz. Biz gençlere inanıyoruz. 23 Nisan’ı Korona Virüs önlemleri kapsamında güzel kutladık, çok daha güzel kutlayabilirdik de. Kortej yaptık, vatandaşlarımızın ilgisi de çok güzeldi. Şimdi 19 Mayıs’ı yine Korona Virüs önlemleri kapsamında daha coşkulu bir şekilde kutlamak istiyoruz. Tabi ki sağlık, hayat hakkı her şeyden önce geliyor. O yüzden tüm vatandaşlarımız kurallara, kendilerine önerilen tedbirlere dikkat ederlerse bu süreci güzel atlatırız. İnşallah gelecek sene daha güzel daha coşkulu kutlayabiliriz. Müdürlerimizin, belediyemizin, kaymakamlığımızın da çok güzel programları vardı ama yeter ki biz hayatta olalım. Bugünkü dayanışma örneğimize devam edelim. İnşallah gelecek bayramları çok daha güçlü ve güzel kutlayacağımıza inanıyorum” dedi.

ETKİNLİKLER DİJİTAL ORTAMDA

Törenlere 19 Mayıs Salı günü saat 10.00’da Atatürk Anıtına çelenk konmasıyla devam devam edecek. Nazilli Kaymakamlığınca, Atatürk ve Gençlik Konulu Resim ve Şiir etkinliği düzenlenecek. Aynı gün saat 10.00-12.00 arası Nazilli Belediye Başkanlığınca organize edilecek Bando gösterisi yapılacak. Sosyal Medyadan ilçe müdürlüğü Atletizm branşı sporcuları tarafından İstiklal Marşı ve Gençliğe Hitabe okunacak ve yüzme branşından sporcularda günün anlam ve önemi il ilgili şiirler okuyacak. Son olarak ilçe müdürlüğüne ait spor salonundan ve Şehir Stadyumundan İstiklal Marşı söylenerek etkinlikler sona erecek.

Next page

Gazete Yenigün