Yenigün
Gazete Yenigün
Son Dakika
Gazete Yenigün

Nazilli’de 27 bin 500 öğrencinin karne heyecanı.

Kaymakam Küçük'ten öğrencilere mutlaka kitap okuyun....

Nazilli’de 27 bin 500 öğrencinin karne heyecanı.

Nazilli’de 27 bin 500 öğrencinin karne heyecanıNazilli’de 2018-2019 eğitim öğretim yılının sona ermesiyle birlikte 27 bin 500 öğrenci karne sevinci yaşadı. Bu sene ilçede resmi karne töreni, Nazilli Fen Lisesi’nde yapıldı. 
Nazilli’de okul öncesi, ilkokul, ortaokul ve liselerde okuyan toplam 27 bin 500 öğrenci karne heyecanı yaşadı. 94 özel ve resmi kurumdaki karne heyecanına veliler de ortak oldu. Nazilli’deki resmi karne töreni aldığı başarılarla ilçenin gururu olan Fen Lisesi’nde yapıldı. Törene Nazilli Kaymakamı İbrahim Küçük, Nazilli Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan, İlçe Milli Eğitim Müdürü Hıdır Dağaşan, Şube Müdürü Latif Akgün, Nazilli Fen Lisesi Müdürü Ali Çomruk, Okul Aile Birliği Başkanı Şule Güleken Akbaş eşlik etti. Katılımcılar karne dağıtımına katılarak öğrencilerin heyecanına ortak oldu. Nazilli Fen Lisesi 343 öğrencisiyle 2018-2019 eğitim öğretim yılında toplamda 85 mezun verdi. Protokol üyeleri temsili olarak 9-A sınıfında karne dağıtım törenine katıldı.  
  "KİTAP SİZLERİN EN GÜZEL DOSTUDUR"
  Karne dağıtımı öncesi konuşan Nazilli Kaymakamı İbrahim Küçük, tatil boyunca öğrencilerin ellerinden kitaplarını eksik etmemelerini istedi. Küçük, “Kitap sizlerin en güzel dostudur. Her konuda kitap okumaya çalışın. Kitap okumanın yanında eğlenmeyi de ihmal etmeyin. Nazilli Fen Lisesi ilçenin en iyi okullarından bir tanesi, çok önem veriyoruz. Siz gençlere de çok güveniyoruz. Bu memleketin, ailenizin, ülkenin ve insanlığın sizlerden beklentisi var, ihtiyacı var. Hepinize başarılar, iyi tatiller” dedi.
  SINAVDA BAŞARI DİLEDİLER
  Nazilli Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan da, gençlerin çok önemli olduğunu ve herkesle ayrı ayrı gurur duyduklarını ifade ederek iyi bir tatil dönemi temenni etti.    
Ayrıca protokol üyeleri 12’nci sınıfları da ziyaret ederek hafta sonu yapılacak üniversite sınavında başarı dileklerini iletti. 

 

Next page

Gazete Yenigün