;
Gazete Yenigün
Son Dakika
Gazete Yenigün

Nazilli’de 19 Mayıs’ta 19,19'da İstiklal Marşı 21:00'de lazerli kutlama yapıldı

Vatandaşlar gösteriye alkışlarla eşlik ederken, gösteri büyük beğeni topladı

Nazilli’de 19 Mayıs’ta 19,19'da İstiklal Marşı 21:00'de lazerli kutlama yapıldı

Nazilli’de 19 Mayıs’ta lazerli kutlama
Aydın’ın Nazilli İlçesinde 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı etkinlikleri kapsamında Nazilli Belediye Meydanında lazer gösterisi düzenlendi.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Samsun’a çıkışı ve Milli Mücadele'nin başlangıç tarihi olan 19 Mayıs 1919'un 101. yılı etkinlikleri kapsamında, Nazilli Belediye Meydanı'nda lazer gösterisi gerçekleştirildi. Vatandaşlar gösteriye alkışlarla eşlik ederken, gösteri büyük beğeni topladı.

19:19’DA İSTİKLAL MARŞI OKUNDU
Nazilli’de 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı coşkuyla kutlandı. Sabah 10.00’da Atatürk Anıtı'na İlçe Gençlik ve Spor Müdürlüğü çelengi konulmasıyla başlayan kutlamalar, bando korteji ile devam etti. Etkinlikler akşam üstü 19.19’da hepbir ağızdan balkonlardan İstiklal Marşı’nı söylenmesiyle devam etti.

LAZER GÖSTERİSİ BÜYÜK İLGİ GÖRDÜ
Kutlamaların son bölümünde ise Nazilli Belediye Meydanı'nda lazer gösterisi yapıldı. Müzik eşliğinde yapılan gösteride Nazilli Belediyesi'ne ait olan binaya lazerle Atatürk, Türk Bayrağı, Türkiye Haritası, Nazilli Belediye logosu ve çeşitli figürler sergilendi. Nazilli İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı Polisler, belediye meydanında geniş güvenlik önlemi aldı. İlgiyle izlenen lazer gösterisini vatandaşlar bu anları cep telefonu kameralarıyla kaydederek veya sosyal medyalarından canlı yayın yaparak ölümsüzleştirdi.

Next page

Gazete Yenigün