Gazete Yenigün
Son Dakika
Gazete Yenigün

Nazilli Kurtuluş Konuklarına veda etti

5 Eylül Nazilli'nin düşman işgalinden kurtuluşunun 97. yıl kutlamaları için Nazilli'ye gelerek renk katan konukların ekip liderlerine veda yemeği verildi.

Nazilli Kurtuluş Konuklarına veda etti

Nazilli'nin Düşman İşgalinden kurtuluşunun 97. yıl etkinlikler için Nazilli'ye gelen Bosna Hersek, Sırbistan, Gürcistan, KKTC., Ankara Kuzeyin Uşakları Ekibi ve Nazilli Belediyesi Halk Oyunları Dansları Topluluğu ekiplerinin gurup liderlerine, Nazilli Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan tarafından İşletmeciliğini Nazilli Belediyesinin yaptığı Menderes Et ve Balık lokantasında veda yemeği verdi.
Veda yemeğinde Başkan Özcan, eşi Aslı Özcan, Belediye Başkan Yardımcısı Mert Öreroğlu ve eşi Züleyha Öreroğlu misafirlerini özenle ağırladı. Kurtuluş Bayramı etkinlikleri boyunca tüm organizeyi yürüten Nazilli Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Fatih Demir, Nazilli Belediyesi Halk Dansları Ekibi Koordinatörü Necdet Pekel ile etkinlikler sürecinde sunuculuk yapan Türkçe Öğretmeni Ayhan Gül’de yer aldı. 
Belediye Başkan Yardımcısı Mert Öreroğlu her kese çok teşekkür ederek başladığı konuşmasında etkinliklere katılarak her ana renk katmalarından dolayı çok mutlu olduklarını vurgulayarak;  “Özgürlük bizim için çok önemliydi. Özgürlüğü bize öğreten Mustafa Kemal Atatürk’ün çocuklarıyız hepimiz. Özgürlüğü bize kazandıran Efelerin torunlarıyız. Bu yolda iyi bir başlangıç yapalım diyen Kürşat Başkanımı da 97. Yılda çok mutlu ettiğinizi düşünüyorum. Sizlerin katkılarıyla Güzel bir beş gün geçirdik. Önümüzdeki yıllarda da bunları daha a büyüterek daha kardeşçe daha dostça hep beraber yaşayacağımızı düşünüyorum. Ülkelerin kardeşliği dünyayı birleştiriyor. Sizlerde bize güzellikler getirdiniz. Hep birlikte güzel günler göreceğimizi düşünüyoruz. Katkılarınız için hepinize çok teşekkür ediyoruz” dedi.  
Binlerce kilometre uzaklardan gelerek Nazilli’nin önemli gününde kendileriyle birlikte olmalarının kıvanç verdiğini belirten Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan: “ Sizlerden nasıl ayrılacağımızı bilmiyorum. Gönlüm hepinizin burada kalmasını istiyor. Nazilli biraz sıcaktı ama umarın ev sahipliğimizden dostluğumuzdan hepiniz memnun kalmışınızdır. Biz Bosna’dan ayrılırken ne kadar zorluk çektiğimiz hatırlıyorum da, şimdi sizleri yolcu etmek de bizlere zor gelecek. Sizleri yolcu ederken daha ayrı bir hüzün yaşayacağız. Bu bambaşka bir hüzün.  Ama dostluk kazandı, barış kazandı buna eminim. Bizim için çok önemli bir günde sizler ile yan yana olmak, omuz omuza olmak büyük mutluluk verdi. Büyük kıvanç verdi.  Binlerce kilometre uzaklardan geldiniz. Bizim için bu önemli günde yanımızda olmanız çok çok manidardı. Sizlere Nazilli halkı adına, kendim ve ekibim adına çok ama çok teşekkür ediyorum. Hepinize müteşekkiriz" diye konuştu.
Nazilli'de kaldıkları süreçte en iyi şekilde ağırlandıklarını ifaden Misafirler yemek sonunda uğurlanırken duygusal anlar yaşandı. Bol bol hatıra fotoğrafı çekilerek Nazilli’de kurdukların dostlukların baki kalacağını ifade eden Misafirlere Yemek sonunda 97. Yıl 5 Eylül Kurtuluş Günü etkinliklerine katılımlarından dolayı plaket ve Nazilli Belediyesi tarafından hazırlanan hediyeler sunuldu.

Next page

Gazete Yenigün