Uğur Derin Dondurucu
Gazete Yenigün
Son Dakika
Gazete Yenigün

Nazilli İŞKUR ve Nazilli Halk Eğitim Girişimcilik Sertifika Töreni

Nazilli İŞKUR Hizmet Merkezi, Nazilli Halk Eğitim ve Aydın KOSGEB Müdürlüğü işbirliğinde kendi işini kurmak isteyen Engelli ve eski hükümlülerin öncelikli olduğu 24 girişimci eğitimleri başarı ile tamamlayarak sertifikalarını Nazilli Kaymakamı Sedat Sırrı ARISOY’un da katıldığı törenle teslim aldılar.

Nazilli İŞKUR ve Nazilli Halk Eğitim Girişimcilik Sertifika Töreni

Nazilli Kaymakamı Sedat Sırrı ARISOY; Dezavantajlı durumda olan Engelli ve Eski Hükümlülerin İŞKUR tarafından verilen desteklerden azami şekilde faydalanmaları gerekir. Kendi işini kurarak istihdama katkı sunmak, kendi ayakları üzerinde durmak isteyen Engelli ve Eski Hükümlülerin iyi bildikleri ve başarabileceklerine inandığı projeleri gerçekleştirmeleri için devletimiz imkânlarını seferber etmiştir. Ülke ekonomisine katkı sağlayacak girişimcilerin önünü açan bu tür faaliyetleri destekledik, desteklemeye de devam edeceğiz. Genç girişimcilere naçizane tavsiyem; gerekli piyasa koşullarını göz önüne alarak hareket etsinler. Yapmak istedikleri iş fikirleri konusunda mevcut kurumların da fikirlerini alsınlar. Piyasa araştırmaları sonucunda önemli bir bilgi elde etmiş olacaklardır. Şimdiden herkese başarılar dilerim. 
Daha önce İŞKUR tarafından verilen destekle Kendi İşini Kuran ve geliştiren Engelli Girişimci Sezen ÜNLÜ söz aldı. Sezen ÜNLÜ; 2 yıl önce hazırladığım projemin kabul edilmesiyle İŞKUR’dan 30 bin liralık hibe desteği alarak koyun çiftliğimi kurdu. Hayalini kurduğum çiftlikte hibe desteğiyle aldığım 30 koyunla kendi işimin patronu oldum. Şu an mevcutta 70 koyunum var. Her kurban döneminde yaklaşık olarak 40’ar hayvanın satışını yaptım. Ortalama olarak 80 kurbanlıktan 140 bin TL bir kazancım oldu. Ben cesur davrandım. Çabaladım ve karşılığını alıyorum. Üretmek, kent ve ülke ekonomisine katkı sağlamak çok güzel. Devletimizin engelli vatandaşlara yönelik verdiği destekten haberdar olunca hemen başvuru yaptım. Kendi işimi kurdum ve ekonomiye katma değer sağlıyorum. Çok mutluyum. İşletmelerimle ilgili hedeflerim var. Engelli vatandaşlara da çiftliğimde iş imkânı sağlamayı hedefliyorum” dedi.
Herkesi devletin imkânlarından yararlanmaya davet eden Ünlü, “Devletimizin her kesimden vatandaşa yönelik birçok destek uygulaması var. Bu desteklerden herkes yararlanmalı ve kendi işini kurup ülke ekonomisinin daha da büyümesi için çaba harcamalı” diye konuştu. 
Engelli vatandaşların her işin üstesinden gelebileceğini kaydeden Ünlü, “Ülkemizde birçok engelli vatandaşımızın ne zorluklarda hangi başarılara imza attığını görüyoruz. Bu vatandaşlarımız hepimiz için birer örnek. Bu anlamda başta engelli vatandaşlarımız olmak üzere tüm vatandaşlarımız her işi başarabilir. Yeter ki başaracağına inansınlar” şeklinde konuştu.
Nazilli İŞKUR müdürü Yakup ERGENLİK;  İŞKUR tarafından Kendi İşini Kurmak isteyen Engelli ve Eski Hükümlü girişimcilerimizin cesur olmalarını istiyoruz.  Sayın Kaymakamımızın destek ve teşvikleri ile Kendi işinin sahibi olmak isteyenlerin Engelli ve Eski Hükümlülerin eğitim ve projelerinin hazırlanmasında tüm imkânlarımızı seferber ediyoruz. Engelli ve Eski hükümlülere yönelik çalışmalarda destek veren Nazilli Halk Eğitim Müdürlüğü, Denetimi Serbestlik müdürlüğü ve Engelli Derneklerimize teşekkürlerimi arz ederim. 
Nazilli Halk Eğitim Merkezi Toplantı Salonunda düzenlenen Sertifika törenine Nazilli Kaymakamı Sedat Sırrı SARISOY, Halk Eğitim Müdürü Muhlis SÖYLEMEZ, Denetimli Serbestlik Müdürü Nazilli Engelsiz Engelliler Derneği Başkanı Ahmet Ünlü, Bedensel Engelliler Derneği Başkanı Emin IŞIK ve Kurum amirleri katıldı.

Next page

Gazete Yenigün