Uğur Derin Dondurucu
Gazete Yenigün
Son Dakika
Gazete Yenigün

NAZİLLİ İÇİN PROJELERİNİ ANLATTI.

Vatan Partisi projelerini açıkladı.

  NAZİLLİ İÇİN PROJELERİNİ ANLATTI.

Vatan Partisi projelerini açıkladı

Vatan Partisi Aydın Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Yalçın Büyükdağlı ve Nazilli Belediye Başkan Adayı Afet Gök Heuschele, Nazilli’de düzenlenen basın toplantısında projelerini açıkladı.   

Vatan Partisi, Hangar Restaurant’ta düzenlenen basın toplantısında belediye başkan adaylarını tanıttı. Toplantıya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Yalçın Büyükdağlı, Nazilli Adayı Afet Gök Heuschele, Vatan Partisi İl Başkanı Bahattin Nazlı, Nazilli İlçe Başkanı Zühre Genişel ve partililer katıldı. Basın toplantısında ilk olarak söz alan Zühre Genişel, diğer adayların sunduğu ‘çılgın’ projelerin gerçekçi olmadığını belirterek Türkiye’nin genel sorunlarına çözüm bulunmadığı sürece yerel seçimlerde başarı elde edilemeyeceğini söyledi. Vatan Partisi İl Başkanı Bahattin Nazlı ise 31 Mart seçimlerinde Millet İttifakı ve Cumhur İttifakı’nın iki çıkmaz olduğunu iddia ederek her iki ittifakın da halkla bağlantısının olmadığını söylerken, “Biz üçüncü yol ve doğru alternatifiz” diye konuştu. 

  BÜYÜKŞEHİR YASASI’NI ELEŞTİRDİ

  Vatan Partisi Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Yalçın Büyükdağlı Büyükşehir Belediye Yasası’nı eleştirirken, “Bu yasa büyükşehir başkanlarını diktatör haline getirdi. Köy idarelerine bağlı arsalar belediyelere geçti. Belediyeler taşınmazları haraç mezat satıyor. Belediyecilik rant kapısı haline geldi” dedi. Jeotermal tesislerin tekniğine uygun şekilde çalışmadığını, ne yerel yönetimlerin ne de hükümetin bu tesisleri yeterince denetlemediğini iddia eden Büyükdağlı, “Ortak bir suç işliyorlar. Tarım ürünlerine zarar veriyorlar. Seçilsem de seçilmesem de bu işin takipçisi olacağım” ifadelerini kullandı. 

  NAZİLLİ İÇİN PROJELERİNİ ANLATTI

  Vatan Partisi Nazilli Belediye Başkan Adayı Afet Gök Heuschele, kısaca öz geçmişinden söz ettikten sonra Nazilli için projelerini açıkladı. “Nazilli’yi halk yönetecek” diyen Heuschele “Şeffaf, hızlı, etkin ve adil bir yönetim sağlamak istiyoruz. Belediye iş ve hizmet üretirken israf etmeyecek. Rantçı değil insancıl yönetim  kuracağız.  Belediye arazilerini şehrin refahı için değerlendireceğiz. Tarım alanlarına sanayi işletmeleri kurdurmayacağız. Tarımsal sanayiyi teşvik ederek istihdam sorununu çözeceğiz. Şehrimizi markalaştıracağız, imar ve altyapı sorununa kalıcı çözümler getireceğiz. Şehir içi ulaşım kent kartla ucuzlayacak. Nazili Otogarı’nı şehir dışına taşıyacağız. Nazili-İsabeyli arasında metro yaparak trafiği rahatlatacağız.  Mahalle aralarına cep otoparklar yaparak otopark sorununu hafifleteceğiz. Nazilli’ye termal turizm  tesisleri kazandıracağız” şeklinde konuştu 


Next page

Gazete Yenigün