Uğur Derin Dondurucu
Gazete Yenigün
Son Dakika
Gazete Yenigün

NAZİLLİ GENÇLİK VE SPOR BAKANLIĞI İL MÜDÜRLÜĞÜ BÜNYESİNDE YÜZME KURSU AÇILDI.

  “SPORCULAR YETİŞTİRECEĞİZ”.

NAZİLLİ GENÇLİK VE SPOR BAKANLIĞI İL MÜDÜRLÜĞÜ BÜNYESİNDE YÜZME KURSU AÇILDI.

Nazilli’de Organize Sanayi Bölgesi içinde yapımı tamamlanan Gençlik ve Spor Bakanlığı Yarı Olimpik Yüzme Havuzu, yüzme kursuyla kapılarını açtı. Minikler eğitmenlerin eşliğinde heyecanla yüzme öğrenirken, kursun ilk gününde Kaymakam İbrahim Küçük ile Gençlik ve Spor İl Müdür Ökkeş Demir, çocukları yalnız bırakmadı.  
Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın tüm Türkiye genelinde başlatmış olduğu sportif yaz kursları kapsamında, Nazilli Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü’nce Organize Sanayi’de yapımı tamamlanan Yarı Olimpik Yüzme Havuzu’nda ilk yüzme kursu 6 yaş grubuyla başladı. Alanında uzman eğitmenler ve cankurtaran eşliğinde yapılan kurslar, hafta da 2 saat toplamda ise ayda 8 saat üzerinden yapılacak. Kursun ilk gününde Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Güven Eker’in ev sahipliğinde kurs ziyaret edildi. Ziyarete Nazilli Kaymakamı İbrahim Küçük, Gençlik ve Spor İl Müdürü Ökkeş Demir, Nazilli AK Parti İlçe Teşkilatı, MHP İlçe Başkanı Cüneyt Korkmaz ile Tesis Müdürü Murat Balta katıldı.        
  “HAVUZU ŞENLENDİRMEYE BEKLİYORUZ”
  Her yaş grubunda yüzme kursları verildiğini ifade eden Nazilli Kaymakamı İbrahim Küçük, “Yeni yapılmış olan yüzme havuzumuzda bugün itibariyle Gençlik Spor Bakanlığımızın tüm Türkiye genelinde başlatmış olduğu, bizim de Gençlik Spor İlçe Müdürlüğü’müz tarafından çocuklarımıza ve gençlerimize yönelik organize edilen yüzme kurslarımız başlamıştır. Vatandaşlarımızı, gençlerimizi, çocuklarımızı yaz boyunca yüzme öğrenmeye ve bu havuzumuzu şenlendirmeye bekliyoruz. Uygun koşullarda, eğitmenlerimizin kontrollerinde, cankurtaran eşliğinde yüzme derslerimiz verilmekte. Herkese hayırlı olsun” dedi.
  “SPORCULAR YETİŞTİRECEĞİZ”
  Vatandaşların sosyalleşeceği bir alan olacağını dile getiren Aydın Gençlik ve Spor İl Müdürü Ökkeş Demir, “Nisan ayında geçici kabulünü yaptığımız bir yer. Eksiklerini tamamladık. Personellerimizi tamamladık. İlk yüzme kursumuzun açılışı da yapıldı. Aydın'ımıza, Nazilli’mize hayırlı olsun. Buradan vatandaşlarımıza seslemek istiyorum. Nazilli ve çevresindeki tüm vatandaşlarımıza açık bir tesistir. Herkes yararlanabilir. Hem eğitim verdiğimiz, hem de yüzme bilenlerin burada yüzebileceği 7’den 77’e herkesin kullanabileceği bir yer. Burası sadece bir yüzme havuzu olmayacak, fitness salonu, sosyal donatılar ve sauna da bulunacak. Vatandaşlarımızın sosyalleştiği bir alan olacak. Yarı olimpik bir havuzdur. Buradan sporcularda yetiştireceğiz” şeklinde konuştu. 

Next page

Gazete Yenigün