Gazete Yenigün
Son Dakika
Gazete Yenigün

Nazilli’de kültür sanat festivali başladı...

VATANDAŞLARA KATILIM ÇAĞRISI YAPTILAR ...

 Nazilli’de kültür sanat festivali başladı...

 Nazilli’de kültür sanat festivali başladı 

Nazilli Belediyesi’nin bu yıl  10.’sunu düzenlediği  Kültür, Sanat ve Edebiyat Festivali  için Belediye Meydanı’nda açılış töreni gerçekleştirildi. Törene ilçe protokolünün yanı sıra Madıra Filozofu filmiyle ünlenen senarist ve oyuncu Müfit Can Saçıntı katıldı.   

Nazilli Belediyesi tarafından düzenlenen 10.  Kültür Sanat ve Edebiyat Festivali için Belediye Meydanı’nda açılış töreni düzenlendi. Mehter Takımı gösterisiyle başlayan açılışa Nazilli Kaymakamı İbrahim Küçük, Nazilli  Belediye Başkanı Haluk Alıcık,  kurum amirleri, siyasi partiler ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ile vatandaşlar katıldı. Açılış törenini ilçe protokolünün yanında izleyen Mandıra Filozofu filminin başrol oyuncusu Müfitcan Saçıntı ve Yaşam Koçu  Erkan Demir vatandaşların yoğun ilgisiyle karşılaştı. 

VATANDAŞLARA KATILIM ÇAĞRISI YAPTILAR 

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başlayan açılış töreninde ilk konuşmayı yapan Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık, Nazilli Belediyesi olarak kültür ve sanata değer verdiklerini belirterek yeni dönemdeki vaatlerini anlattı. Nazilli’de  Sümer Üniversitesi kurulacağını, Arpaz Kalesi’nin restore edileceğini, Kent meydanı yapacağını, alt geçide asansör ve yürüyen merdiven yapılacağını, Mergen Çayının  rehabilite edileceğini dile getiren Alıcık vatandaşları da festival boyunca geçrekleştirilecek etkinliklere katılım göstermelerini istedi. 

  Nazilli Kaymakamı İbrahim Küçük de  festivalin içeriği zengin, kültür, sanat ve edebiyat alanında yetkin insanların dahil edildiği bir programa sahip olduğunu ifade ederek  “Halkımızdan da programlara katılmalarını rica ediyorum. Ayağımıza kadar gelen dostlarımızı boşlamayın, onlardan yararlanmaya çaba harcayın” diye konuştu. 

“BEN NAZİLLİ’YE KARŞI DEĞİLİM”

  Törende kısa bir konuşma yapan oyuncu ve senarist Müfitcan Saçıntı kendisinden beklenildiği üzere mizahi bir konuşma yaptı. “Ben her şeye ve herkese karşıyım ama Nazilli’ye karşı değilim” diyen Açıntı konuşmasına şöyle devam etti: “Çünkü karşı olanların sonunu Kurtuluş Savaşı’nda gördüm.  Efelerin torunlarına karşı olmak yürek ister ki  o da bende yok. Türkiye’nin çeşitli yerlerinde kabak, patlıcan, hıyar festivalleri yapılırken Nazilli’de kültür, sanat, edebiyat festivali yapılıyor.  Sanata ve sanatçılara hıyardan daha çok değer verdiğiniz için bu festivali düzenleyenlere çok teşekkür ediyorum.” 

  Törende son olarak kısa bir konuşma yapan Yaşam Koçu Erkan Demir ise “Bizlere  çocukluğumdan beri okumamız gerektiği söylendi ama okumayı bilemedik. Okumak, çalışmak ve yaşamak ve yaşlanmak için ideal şehir  Nazilli’de olmaktan dolayı mutluyuz. mutlu olmayı, hayal etmeyi severseniz gerçekleştirmenin bağımlısı olursunuz” dedi.

  Festivalin açılış töreninin son bölümünde sunulan zeybek gösterisi katılımcılardan alkış aldı. 


Next page

Gazete Yenigün