Gazete Yenigün
Son Dakika
Gazete Yenigün

Nazilli'de deprem sonrası toplanma alanları açıklandı.

AFAD ile koordineli çalışıldığı ve olası artçı sarsıntılar alınabilicek önlemler ele alındı.

Nazilli'de deprem sonrası toplanma alanları açıklandı.

Nazilli'de deprem sonrası toplanma alanları açıklandı
Nazilli Belediyesi İzmir’de yaşanan 6.6 büyüklüğündeki derem sonrası birim müdürleri ile yaptığı toplantı sonrası, dikkat edilmesi hususlar ve depren toplanma alanlarını açıkladı.
Nazilli Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan, İzmir’de yaşanan deprem sonrası birim müdürleriyle üstü toplantı yaptı. Depremin ilçedeki durumu hakkında değerlendirme yapıldı. Seferihisar depremi sonrası AFAD ile koordineli çalışıldığı ve olası artçı sarsıntılar alınabilicek önlemler ele alındı.

“TÜM BİRİMLERİMİZLE TEYAKKUZ HALİNDEYİZ”
Toplantı sonrası Belediye Başkanı Kürşa Engin Özcan tarafından yapılan açıklamada, “Bugün yaşadığımız 6.6 büyüklüğündeki Seferihisar Depremi sonrası AFAD ile koordineli şekilde tüm birimlerimizle teyakkuz halindeyiz. Olası bir artçı depremde veya doğal afette itidalli ve sağduyuyla davranarak önlem almalıyız” dedi.

DEPREM ÇANTASI HAZIR OLSUN
Dikkat edilmesi gereken hususlar ve toplanma alanları şöyle açıklandı, Dikkat edilmesi gereken hususlar, Zorunlu olmadıkça araçla trafiğe çıkılmaması, Haberleşmenin internet uygulamaları üzerinden yapılması, Trafik geçiş üstünlüğüne uyulması, Araç parklarının trafiğe engel olmayacak şekilde yapılması, Ev içerisinde devrilme ve yıkılma ihtimali olan eşyaların yerlerinin düzenlenmesi, deprem çantanızın evinizde hazır bulunması önemle rica olunur.

Toplanma alanları
Nazilli İlçesi Deprem Toplanma Alanları ise Zafer Mahallesi: Yunus Emre Parkı – 15 Temmuz Parkı, Yeni Mahalle: 23 Nisan Parkı – Atatürk Parkı, Yıldıztepe Mahallesi: Botanik Parkı, Sümer Mahallesi: Sümer Rekreasyon Alanı, Çapahasan Mahallesi: Şehit Cengiz Toklu Parkı, Altıntaş Mahallesi: Uğur Mumcu Parkı, Pınarbaşı Mahallesi: Şehit Mehmet Koyuncuoğlu Parkı, Cumhuriyet Mahallesi: Karabağ Parkı – Cumhuriyet Parkı, Yeşil Mahalle: Şehitler Parkı – Mustafa Alptuğ Sözen Parkı, Karaçay Mahallesi: Turunç Park, İsabeyli Mahallesi: İsabeyli Parkı, Dallıca Mahallesi: Dallıca Parkı olarak açıklandı.

Next page

Gazete Yenigün