Uğur Derin Dondurucu
Gazete Yenigün
Son Dakika
Gazete Yenigün
Yenigün

Nazilli'de çocuklar mutlu oluyor..

Yaz Kurslarının tamamına start verildi...

Nazilli'de çocuklar mutlu oluyor..

Yaz Kurslarının tamamına start verildi..
Nazilli Belediyesi tarafından Lütfi Selek Kültür Merkezi’nde düzenlenen yaz kurslarına start verildi..
Nazilli Belediyesi tarafından 6 – 14 yaş arası çocukları için düzenlenen yaz kursları başladı. Lütfi Selek Kültür Merkezinde uygulanacak yaz kurslarının açılışı düzenlenen tören ile gerçekleştirildi. Törene Nazilli Belediye Başkanı Engin Kürşat Özcan, Vatandaşlar kurs öğrencileri ile veliler katıldı. Bağlama, jimnastik, modern dans ve zumba kursları ile diğer yaz etkinliği kurslarına toplamda 1750 çocuğun kayıt yaptırdığını hatırlatan Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan Yaz kurslarına katılan çocukların, 2 ay boyunca uzman eğitmenlerden ders alacağını belirterek açılış kurdelesini çocuklar ile birlikte kesti. 
Açılış töreninde kursa katılan öğrenciler ile tek tek ilgilenen Başkan Özcan çocukların performanslarını keyif ile izledi. Velilere gösterdikleri ilgiden dolayı da teşekkürlerini sunan Kürşat Engin Özcan, “Nazillide, Aydın Büyükşehir ve Nazilli Belediyesi olarak ortaklaşa düzenlenen tüm Yaz Etkinliklerinde 1750 evladımız kurslarımızdan faydalanıyor. Biz, önce çocuklar ve gençler diyen, bunun için elinden geleni yapan bir yerel yönetim anlayışı ile hareket ediyoruz. Bu yaz sürecinde genç arkadaşlarımızın kıymetli vakitlerini değerlendirmek, bedensel eğitimlerine ve fiziksel gelişimlerine destek vermek amacındayız. Hocalarımızın ve eğitmenlerimizin eşliğinde çocuklarımızın geleceğini şekillendirmeye yardımcı oluyor, Çocuklarımızın çok daha güzel günler geçirmesi ve tatile gidemeyenlerin bu kurslarda eğlenceli vakit geçirebilmesi için çalışmalarımıza devam ediyoruz. Bu çalışmayı da burada Büyükşehir Belediyesi ile birlikte yapmaktan da çok mutluyuz. Bunun için öncelikle Değerli büyükşehir belediye başkanımız Özlem Çerçioğlu hanımefendiye çok teşekkür ediyoruz“ dedi.   
Kursların süresi konusunda da açıklama yapan Başkan Kürşat Engin Özcan “Arkadaşlarımız, gençler ve çocuklar için en güzeli ve en doğrusu nasıl olacaksa o şekilde planladılar.  Ağustos ayının sonuna kadar kurslarımız devam edecek. Bunların yanı sıra yeni kurslar da planlanacak ve bu doğrultuda adımlar atılacak. Artık adım adım gittikçe yol genişliyor. Bugün Lütfü Selek Kültür Merkezimizde jimnastik, zumba bağlama ve modern dans eğitimlerimize başladık. Hayırlı olsun. Değerli katılımlarından dolayı vatandaşlarımıza çok teşekkür ediyoruz. Her şey iyi ve güzel olacak” diye konuştu. 
 

Next page

Gazete Yenigün