Uğur Derin Dondurucu
Gazete Yenigün
Son Dakika
Gazete Yenigün

Nazilli'de 90'lar rüzgarı

Nazilli Belediyesi 5 Eylül Kurtuluş Günü etkinlikleri kapsamında konser düzenledi.

Nazilli'de 90'lar rüzgarı

90’lı yılların ünlü popçuları Çelik ve Ufuk Yıldırım, üç buçuk saat süren konserde sevilen şarkılarını seslendirdi.Nazilli Belediyesi’nin 5 Eylül Kurtuluş Günü dolayısıyla düzenlediği kutlama etkinlikleri İstasyon Meydanı’nda yapılan konserle son buldu. Akşam saat 21:00’de başlayan konser öncesi kısa bir konuşma yapan Nazilli Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan, “Nazili’mizin kurtuluşunu iki güne yayılan etkinliklerle kutladık. Bu güzel anlarda bizlerle birlikte olduğunuz için sizlere teşekkür ediyorum. Bu topraklarda çok büyük acılar çekti. Hepsinin üstesinden el birliğiyle geldik. Bugünkü sıkıntılarımızı da aynı şekilde aşacağız. Nazilli’miz her şeyin en iyisine layık, iyi ve güzel şeyler oluyor, olmaya da devam edecek” dedi.
90’LAR RÜZGARI ESTİRDİ
Binlerce kişinin konseri izlemek üzere doldurduğu İstasyon Meydanı’nda ilk olarak havai fişek gösterileri yapıldı. Nazilli Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan, Belediye Başkan Yardımcısı Mert Öreroğlu konseri sahnenin önünden eşleriyle birlikte izledi. İlk olarak 10. Yıl Marşı’nın çalındığı konserde sahneye çıkan Ufuk Yıldırım, İzel-Çelik-Ercan Grubu’nun 90’lı yıllarda hit olmuş şarkılarının yanı sıra yine o dönemde çıkan ve klasikleşmiş pop şarkılarını seslendirdi.
UNUTULMAZ ŞARKILARINI SESLENDİRDİ
Ufuk Yıldırım’ın 22:30’da tamamlanan performansının ardından Çelik sahneye çıktı. Türk müziğinin klasik eserlerinden “Öyle Bir Geçer Zaman ki” şarkısıyla konserine başlayan Çelik 90’lı yıllarda hit olan Hercai, Nazına Ölüyorum, Cici Kız gibi şarkılarını seslendirdi. İki saat sürmesi planlanan Çelik’in sahnesi aniden bastıran sağanak yağış nedeniyle planlanandan daha erken sonlandı.

Next page

Gazete Yenigün