Gazete Yenigün
Son Dakika
Gazete Yenigün

Nazilli Belediyespor Değerimizdir.

Nazilli Belediyespor Değerimizdir. Hakkımızı Sonuna Kadar Aramakta Görevimizdir

Nazilli Belediyespor Değerimizdir.

Nazilli Belediyespor Değerimizdir

 Türkiye Futbol Federasyonun ikinci ve üçüncü liglerin durumuna ilişkin 8 Temmuz’da aldığı karar bizleri hayal kırıklığına uğratmıştır. Nazilli belediye spor kulübü olarak bu karar karşısında üzüntülü ve şaşkınız. Takımımız uzun yıllardır gerek Türkiye Kupalarında göstermiş olduğu performansla gerekse oynamış olduğu lig kategorilerindeki performansla her zaman adından söz ettirmiş ve ettirmeye de devam edecektir.  Covid – 19 salgını öncesinde ligimizde oynanan 28 haftalık süreçte aldığımız 11 galibiyet ve 7 beraberlikle toplamda 40 puanla 7. sıradaydık ve normal lig statüsünde Play-off sınırıyla 1 puan vardı aramızda. Ne yazık ki tüm dünyayı etkisi altına alan küresel salgın her şeyde olduğu gibi bizleride derinden etkilemiştir. Türkiye Futbol Federasyonunun son yapmış olduğu toplantıda liglerin tescil formatı ile almış olduğu kararda alt liglerde 2’inci ve 5’inci takımlar arasında play-off oynanmasına karar verilmesi 1 puan farkla Ligde 7’inci sırada bulunan takımımızı play-off hakkından mahrum bırakmıştır.2019-2020 sezonunda oynanan 28 haftalık sürecin 26 haftasında ilk 5 arasında bulunan takımımızın liglerin ara verildiği 28. Haftasında 7. Sırada bulunmamız haftasında alınan karar bizi mağdur etmiştir. Normal sezonda oynanması gereken 6 maçımızda fikstür avantajımızın olduğunu maçların oynanması halinde ise sezonu play-off hattı 
içerisinde tamamlayacağımızdan hiç şüphemiz yoktu. Ve de bu süreç içinde yapılan kulüpler nezdindeki görüşmelere istinaden takımımız 3 kez topbaşı yapıp antrenmanlara başladı. 11 Haziran 2020 tarihinde ise kulüpler birliği aracılığıyla play-off oynama talebimizi ilettik. Gerek tesisleşme gerekse kurumsal yapımız ile gerekse de yeşil sahalarda galibiyet alan takımımız bu kararla mağlup olmuştur. Bu karar ile kulübümüz maddi manevi ayrıca da bir mağduriyet yaşamıştır. Yönetim Kurulu olarak TFF’nin aldığı karar karşısında sessiz kalmayacağımızı ve her türlü yasal hakkımızı sonuna kadar kullanacağımızın bilinmesini isteriz. Nazilli Belediye sporumuzun hakkının göz ardı edilmesine izin vermeyeceğiz. Bu konuda ne yapılması gerekirse yapacağız.

                Ayrıca Basından çıkan Nazilli belediye spor sahipsiz kaldı gibi haberlere itibar edilmemesini rica ederiz. Geçtiğimiz pandemi sürecinde Nazilli’mizin yetiştirdiği değerli futbol adamı abimiz Rıdvan Dilmen ve Futbol federasyonumuzdaki yöneticilerimizle, kulüpler biriliği yöneticilerimiz ve kulüp başkanları ile kulübümüzün menfaatleri doğrultusunda da görüşmelerimizi yaptığımızı ayrıca da belirtmek isteriz. Şuan itibari ile play-off dışı kalmamız ile ilgili olarakta diğer kulüp başkanlarımızla birlikte itirazımızı yapıp hukuki işlemleri başlatıyoruz.

Nazilli Belediyespor Değerimizdir. Hakkımızı Sonuna Kadar Aramakta Görevimizdir.

                                                                                                                                                    Saygılarımızla.
 

Next page

Gazete Yenigün