Gazete Yenigün
Son Dakika
Gazete Yenigün

Nazilli Belediyesi’nden memurlara ikramiye müjdesi.

Nazilli Belediyesi’nden memurlara ikramiye müjdesi.

Nazilli Belediyesi’nden memurlara ikramiye müjdesi

Nazilli Belediyesi, Türk Yerel Hizmetsen ile yaptığı sözleşme kapsamında belediye bünyesindeki memurların maaşlarına 45 TL ek yaptı. Belediye Ramazan Bayramında 500 TL Kurban Bayramında ise 1000 TL ikramiye verecek.Nazilli Belediyesi bünyesinde 151 çalışana müjdeli haber geldi. Kamusen’e bağlı Türk Yerel Hizmetsen ile yapılan sözleşme kapsamında çalışanlar aylık yaklaşık 45 TL civarında maaşa ek sosyal denge, Ramazan Bayramında 500, Kurban Bayramında ise 1000 TL ikramiye alacak.


“ADALETSİZLİĞİ ORTADAN KALDIRMAK İSTEDİK”


Nazilli Belediye Başkanlığı makamında yapılan imza töreninde konuşan Nazilli Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan, “Söz vermiş olmak bir şey ifade etmiyor. Bu sözleri tutmak istedik. Çalışanlar arasındaki adaletsizliği ortadan kaldırmak istiyoruz. Hükümetimiz her bayram emekliye, sendikalar kanun kapsamında işçiye ikramiye veriyor. Biz de memurumuza vermek istedik” dedi.


“İKRAMİYE İYİLEŞTİRMESİ YAPTIK”


Memurların taban aylıklarının üzerine 45 TL’nin eklendiğini ifade eden Başkan Yardımcısı Mert Öreroğlu, “Zaten yasadan gelen bir şey bu. Daha önce yüzde 92 oranında alınıyordu. Bizim dönemimizde yüzde 95’e çıktı. Yüzde 3’lük bir iyileştirme yaptık. 500 TL Ramazan 1000 TL ise Kurban Bayramı olmak üzere toplamda 1.500 TL civarında bayram ikramiyesi iyileştirmesi yaptık” ifadelerini kullandı.


“ÇOĞU BELEDİYEDE YOK”


Yapılan sözleşmeden oldukça memnun kaldıklarını ifade eden Türk Yerel Hizmetsen Nazilli Şube Başkan Yardımcısı Nusret Özkan, “Belediyelerin bu kadar ekonomik sıkıntı içerisinde olduğu dönemde başkanımız sağ olsun bize tavan fiyattan çok güzel sözleşme imzaladı. Hakkını vermek lazım. Çoğu belediyede bu sözleşme yok. Kendisine teşekkür ediyoruz” şeklinde konuştu.

Next page

Gazete Yenigün