Gazete Yenigün
Son Dakika
Gazete Yenigün

Nazilli Belediyesi'nden dezenfektan standı.

Vatandaşımızın sağlığı önceliğimizdir..

Nazilli Belediyesi'nden dezenfektan standı.

Nazilli Belediyesi'nden dezenfektan standı
Nazilli Belediyesi, yeni tip koronavirüs ile mücadele çalışmaları kapsamında Belediye Meydanı, Koca Camii önü, İstasyon Meydanı ile Salı pazarının giriş ve çıkış noktalarına dezenfeksiyon stantları yerleştirdi.Yeni Tip Koronavirüs ile mücadelede sergilediği örnek çalışma yapan Nazilli Belediyesi, insan yoğunluğunun fazla olduğu alanlara dezenfeksiyon stantları yerleştirdi. Sağlık elimizde sloganıyla standlarda vatandaşlar ellerini dezenfektan yapabiliyorlar.

“VATANDAŞLARIMIZIN HASSASİYET GÖSTERECEĞİNE İNANIYORUM”
Salı Pazarı’na giderek vatandaşlara stantları tanıtan Nazilli Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan, “Pazaryerlerimiz, vatandaşlarımızın gıda ihtiyaçlarını karşıladığı önemli temin noktalarından bir tanesi. Ayrıca insan yoğunluğu en fazla olan noktalardan bir diğeri. Bu alanlarda hijyenin sağlanması, bölgenin dezenfekte edilmesi belediyemiz tarafından sağlanıyor. Pazar alanımız kurulmadan önce dezenfekte edildiği gibi aynı işlem açıldıktan sonra da devam etmektedir. Pazarımızın kurulduğu zaman zarfında da vatandaşlarımızın ve esnafımızın el hijyeninin sağlanması amacıyla da dezenfekte sıvılarımızı özel hazırlanan aparatlara monte edilmiş vaziyette vatandaşlarımızın kullanımına sunduk. Tüm vatandaşlarımızın bu noktada büyük bir hassasiyet göstereceğine inanıyorum. Pazarımızın giriş, çıkış ve orta noktalarında dezenfeksiyon stantlarımız mevcut” ifadelerini kullandı.

“ZOR VE HASSAS DÖNEMLERDEN GEÇİYORUZ”
Belediye Meydanı, Koca Camii önü, İstasyon Meydanı ile Salı pazarının giriş ve çıkış noktalarına yerleştirilen stantların kişisel hijyenin sağlanması ve halk sağlığının korunması noktasında büyük önem taşıdığına dikkat çeken Başkan Özcan; “Hem esnafımız hem de vatandaşlarımız bunları kullandıkları sürece hem kendi sağlıklarını hem de sevdiklerinin sağlığını koruyacaklardır. Zor ve hassas dönemlerden geçiyoruz. Vatandaşlarımızın özellikle hijyen kurallarına dikkat etmelerini önemle rica ediyorum” dedi.

Next page

Gazete Yenigün