Yenigün
Gazete Yenigün
Son Dakika
Gazete Yenigün

Müzikal TEV'e umut oldu

Türk Eğitim Vakfı (TEV), eğitime duyarlı kişi ve kurumların bağışlarıyla Türkiye’ye ve insanlığa katkı sağlayacak öncü gençlerin yetişmesine destek olmaya devam ediyor. Bu kapsamda son olarak, İzmir’de faaliyet gösteren Mozart Akademi tarafından sahnelenen dünyaca ünlü Annie Müzikali’nin 9 - 10 Kasım tarihlerinde yapılan üç gösteriminin geliri TEV’e bağışlandı. Üstelik TEV İzmir Şubesi iş birliği ile düzenlenen etkinliği destekleyen başta özel okullar olmak üzere çok sayıda kurum ve kuruluş, müzikal için ikinci bir bilet alarak maddi imkânları kısıtlı öğrencilerin sanatla buluşmasına destek oldu.

Müzikal TEV'e umut oldu

Başarılı ve maddi olanakları sınırlı öğrencilere burs sağlayan Türk Eğitim Vakfı (TEV), Türkiye’ye ve insanlığa katkı sağlayacak daha çok gence ulaşabilmek için çeşitli kurum ve kuruluşlarla iş birlikleri gerçekleştiriyor. TEV İzmir Şubesi de bu kapsamda, eğitim ve sanat kurumu Mozart Akademi ile bir araya geldi. Broadway’in dünyada en çok sahnelenen ikinci müzikali olan Annie’nin 9-10 Kasım 2019 tarihlerinde gerçekleştirilen üç gösteriminin geliri TEV’e bağışlandı. 

2.250 öğrenci dev müzikal ile buluştu!
100 kişilik kadrosu ve canlı orkestrası ile görsel ve işitsel bir şölen sunan Annie Müzikali’nin Bornova Kültür Merkezi’nde düzenlenen üç gösterimini toplam 2.250 öğrenci izledi. İzmir Özel İstek Okulları, Özel İzmir SEV Okulu, İzmir Saint Joseph Koleji, İzmir Gelişim Koleji, Işıkkent Eğitim Kampüsü, İzmir Çamlaraltı Koleji, İTÜ Geliştirme Vakfı Okulları, Güzelbahçe Piri Reis Koleji Okul Yönetimi, İzmir Fransız Kültür Merkezi Yönetimi, 9 Eylül Rotary Kulübü, Norm Holding ve Manisa Eğitim ve Koçluk Akademisi tarafından satın alınan biletlerin geliri TEV’e aktarıldı. Üstelik bu kurum ve kuruluşlar, müzikal için ikinci bir bilet daha satın alarak, maddi olanakları sınırlı öğrencilerin sanatla buluşmasına da katkı sundu. 

Gülnur Soybayraktar’dan destekçilere teşekkür
TEV İzmir Şube Yürütme Kurulu Başkanı Gülnur Soybayraktar; Mozart Akademi kurucuları ve Annie Müzikali yapımcıları Fatma - İlhan Cinpir’e, müzikalin ana sponsoru Özgörkey Otomotiv’e, yardımcı sponsorlar Özerplast Flexible Ambalaj, Batı Polimer San .Tic. A.Ş., FB Textile ve Ontur Otel’e, TEV Eğitime Destek Korosuna, TEV İzmir Sosyal Komitesine, destek veren özel okulların yönetimlerine ve İzmir’deki özel okullar ile görüşmeler yaparak çocukların sanat ile buluşmasında büyük emeği olan TEV Yürütme Kurulu Üyesi Derya Kızak’a teşekkür etti.

Next page

Gazete Yenigün