Yenigün
Gazete Yenigün
Son Dakika
Gazete Yenigün

Murat Keser İzmir ASKF Başkan Adaylığını Açıkladı

Bornova Amatör Futbol Kulüpler Birliği Başkanı Murat Keser, Haziran Ayında yapılacak İzmir ASKF Seçimlerine Başkan Adayı olduğunu açıkladı

Murat Keser İzmir ASKF Başkan Adaylığını Açıkladı

Düzenlenen kahvaltıda Bornova Belediye Başkanı Dr. Mustafa İduğ’un ve Meclis üyeleri ile kulüplerin başkan ve yöneticilerinin de aralarında bulunduğu toplantıda Murat Keser, Bornova bir bütündür mesajı vererek adaylığını resmen açıkladı.


İDUĞ’DAN MURAT KESER’E TAM DESTEK
Oluşuma tarafların biraraya getirilmesinde önemli rol oynayan ve Bornova’dan tek bir aday çıkması gerektiğini vurgulayan Bornova Belediye Başkanı Dr. Mustafa İduğ’dan Murat Keser’e ASKF seçimlerinde tam destek geldi.
Konuşmasına devam eden İduğ, “Bornova futbolun beşiği olan bir ilçe olması ile 50 kulübü barındırmanın da mutluluğunu yaşatıyor. Yapılan tesislere ek yapacağımız tesislerle başta Bornova’nın Amatör Futbol yükünü ve ardından da İzmir’in de önemli yükünü çekiyoruz, çekmeye de devam edeceğiz” dedi.
Bornova’nın bir bütün halinde hareket edeceğini dile getiren İduğ, “Bornova’da Murat Keser’in aday olması ve arkadaşlarımızın da fedakarlık yaparak Murat Keser’e sahip çıkması bizi her platformda güçlü kılacaktır “diye belirtti.


BORNOVA’DA BİRLİK VE BERABERLİK SAĞLANDI
Mevcut ASKF Yönetim Kurulu üyesi olan ve aday olacağını dile getiren Eray Büyük, Bornova Hitabspor Kulüp Başkanı ve aynı zamanda 9 şubattaki Bornova Amatör Futbol Kulüpleri Başkan Adayı olan Hakan Beşyıldız, Eski İzmir Amatör Futbol Kulüpleri Başkanı Efkan Muhtar, Eski Bornova Amatör Futbol Kulüpleri Birlik Başkanı Kamil İnal, İzmir ve Türk Futbolunun Efsane isimlerinden Altay’lı Orhan Üstündağ, Altay Altyapı Genel Koordinatörü Mahmut Gözüaçık, Bornova Belediyespor Sportif Direktörü Adnan Özbağcı, Belediye Spor Müdürü Berkhan Alphan, Ali Alanç ve diğer amatör futbol kulüplerinin biraraya gelerek BİRLİK MESAJI vermesi ile start alındı.


ERAY BÜYÜK’TEN FEDAKARLIK
2020 Haziran ayında gerçekleşecek İzmir ASKF seçimlerinde daha önce aday olacağını belirten ASKF Yönetim kurulu üyesi olan Eray Büyük, Belediye Başkanı ve diğer kanaat önderlerinin de birlik mesajı vermesine kayıtsız kalmadı ve Murat Keser’i destekleme kararı aldı. Aldığı bu kararla Bornova’lı kulüplerinde sevgisini iyice kazanan Büyük, “İzmir Futboluna en anlamlı hizmeti vermek adına Murat Keser ile birlikte hareket edip, mücadelemizi vereceğiz” dedi.


MURAT KESER’DEN TEŞEKKÜR
Konu hakkında konuşan İzmir ASKF Başkan Adayı Murat Keser, “Gerçekleşen oluşuma büyük destek sağlayan başta Bornova Belediye Başkanımız Sayın Dr. Mustafa İduğ olmak üzere, Bornova’nın bütünlüğünü sağlamak adına fedakarlık yapan Sayın Eray Büyük’e, emekleri için Sayın Hakan Beşyıldız’a, Bornova’nın kanaat önderlerine, kulüplerimizin değerli başkan ve yöneticileri ile spor kamuoyunun ve diğer Amatör Futbol Birlik Başkanlarının ve takımlarının büyük teveccüh’e sonsuz teşekkür ederim” dedi.
Ayrıca, Spor kamuoyunda oluşan değişim beklentisi ve amatör takımlarımızın beklentilerine cevap verecek projelerle, İzmir Amatör futbolunun bir bütün halinde, bütün bölgelerin temsiliyetlerinin olacağı, Demoktarik bir platform anlayışı ile yöneteceklerini belirtti.

Next page

Gazete Yenigün