Gazete Yenigün
Son Dakika
Gazete Yenigün

Muhtarlara ve delegelere fuar çağrısı...

“ÇARE ÜRETİMİ ARTIRMAK”

Muhtarlara ve delegelere fuar çağrısı...

Muhtarlara ve delegelere fuar çağrısı

Nazilli’de gerçekleştirilecek Tarım ve Hayvancılık Fuarı'nın tanıtım toplantısında muhtarlar ve ziraat odaları delegelerinden, fuarın daha çok insan tarafından ziyaret edilmesi için çevrelerine duyuruda bulunmaları istendi.Bu yıl 2.'si düzenlenen Exponaz Agro Nazilli Tarım Hayvancılık Fuarı, 10-13 Ocak 2019 tarihleri arasında Eşref Özel Çok Amaçlı Kapalı Alan’da gerçekleşecek. Fuarın daha çok insan tarafından ziyaret edilmesini sağlamak amacıyla Menderes Et Balık Restaurant’ta tanıtım toplantısı düzenlendi. Toplantıya Nazilli Kaymakamı İbrahim Küçük, Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık, Nazilli Tarım ve Orman İlçe Müdürü Sunay Güler, Nazilli Ziraat Odası Başkanı Necdet İzgü, çevre ilçelerin ziraat odaları ve sektörle ilgili meslek odalarının başkanları, ziraat odası delegeleri, muhtarlar ve basın mensupları katıldı. 

  İŞBİRLİĞİ ÇAĞRISI YAPTI 

  Toplantıda ilk olarak fuarı organize eden Elit Fuarcılık Yönetim Kurulu Başkanı Kudret Çiçekçi, toplantıya katılan muhtarlar ve delegelerden, fuarı ziyaret etmeleri konusunda çevrelerine duyuru yapmalarını istedi. Fuara katılımın artması için araç desteği de sağlanacağını ifade eden Çiçekçi, “Ziraat odalarıyla koordineli çalışarak geçimini tarımdan kazanan Nazilli’ye yakışır bir fuar gerçekleştirmek adına birlikte çalışmalıyız. Delegelerin ve muhtarların desteğine ihtiyaç var. Kaymakamımız, belediye başkanımız, Ziraat Odası Başkanımız Necdet İzgü ellerinden gelen desteği verdiler. Bu sene kriz var ancak marka kent olabilmemiz için ne kadar katma değer kazandırırsak bundan hepimiz kazanırız” ifadeleriyle herkesi fuarın tanıtımı için katkıda bulunmaya davet etti. 

  “ÇARE ÜRETİMİ ARTIRMAK”

  Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık, fuarın hayırlı olmasını temenni ederek, “Belediye olarak bizler, Kaymakamlık, Ziraat Odaları, siz muhtarlar hep birlikte fuara katılımı artırmak için elimizden geleni yapmalıyız. Şehrimizin marka şehir olması için uğraşıyoruz. Desteğiniz için teşekkür ederim” diye konuştu. 

  Nazilli Kaymakamı İbrahim Küçük, Nazilli’nin tarımsal potansiyelinin yüksek olmasına karşın bilinilirliğinin yeterli düzeyde olmadığını belirterek, “Fuarlar Nazilli’nin tanıtılmasına fayda sağlayacaktır. İçinde bulunduğumuz ekonomik sıkıntıları aşmanın tek yolu üretmektir. Üreticiyi yeni teknolojilerle tanıştırmak, verimliliği artırmak için önem taşıyor. Fuara katılımın artırılması için hepimiz elimizden geleni yapmalıyız. Fuarın hayırlı olmasını diliyorum” ifadelerini kullandı.  

Next page

Gazete Yenigün