;
Gazete Yenigün
Son Dakika
Gazete Yenigün

Muğla ve Kütahya'da orman yangını! Ekipler müdahale ediyor

Muğla'nın Milas ilçesindeki kızılçam ormanında yangın çıktı. Alevlerin söndürülmesi için çok sayıda arazöz ve 2 helikopter ile müdahaleye başlandı. Öte yandan Kütahya’nın Çavdarhisar ilçesine bağlı Gökler köyü yakınındaki ormanlık alanda da yangın çıktı. Alevlere, karadan ve havadan müdahale ediliyor.

Muğla ve Kütahya'da orman yangını! Ekipler müdahale ediyor

Milas'ın kırsal Kısırlar Mahallesi'ndeki kızılçam ağaçlarıyla kaplı ormanlık alanda, saat 16.00 sıralarında yangın çıktı. Rüzgarın da etkisiyle alevler, kısa sürede büyüdü. Yangını görenlerin ihbarıyla bölgeye Muğla Orman Bölge Müdürlüğü ekipleri sevk edildi. Alevlere çok sayıda arazöz ve 2 helikopter ile karadan ve havadan müdahaleye başlandı. Söndürme çalışmalarına Muğla Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı ekipleri de destek veriyor. 

KÜTAHYA'DA ORMAN YANGINI

Kütahya’nın Çavdarhisar ilçesine bağlı Gökler köyü yakınındaki ormanlık alanda yangın çıktı. Alevlere, karadan ve havadan müdahale ediliyor.

Çavdarhisar'ın Gökler köyüne yaklaşık 1 kilometre uzaklıktaki ormanlık alanda, henüz belirlenemeyen nedenle yangın çıktı. Yoğun dumanları görenlerin ihbarıyla bölgeye, Orman İşletme Müdürlüğü ekipleri sevk edildi. Alevlerin söndürülmesi için çok sayıda arazöz ve 1 helikopter ile karadan ve havadan müdahale ediliyor. - DHA

Next page

Gazete Yenigün