Gazete Yenigün
Son Dakika
Gazete Yenigün

Milli Savunma Bakanlığı: Yeni gelen erler gözetim altında

Milli Savunma Bakanlığı, acemi birliklere katılan askerlerle ilgili açıklama yaptı. Bakanlık, corona virüsü tehdidine karşı her türlü önlemin alındığını belirtti.

Milli Savunma Bakanlığı: Yeni gelen erler gözetim altında

Milli Savunma Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada, vatani görevlerini yapmak için acemi birliklerine katılan ve TSK’ya emanet edilen gençlerin ‘corona virüsü’ enfeksiyonuna karşı korunması noktasında her türlü gayretin sarf edildiği aktarıldı.

Yeni celplerin şehre varışlarından itibaren doğrudan birliklerine sevk edildiği ve sağlık muayenesinden geçirildiği kaydedilen açıklamada, yapılan tüm işlemlerin sosyal mesafe kuralına uygun olarak gerçekleştirildiği vurgulandı.

Eğitim birliklerine yeni katılanlar ile temel askerlik eğitimlerini tamamlayarak yeni birliklerine katılış yapacak erbaş veya erlerin 14 gün süreyle gözetim altında tutulması için gerekli tedbirlerin alındığı bildirilen açıklamada, “Bu hassas süreçte virüsle ilgili sosyal medyada yer alan asılsız ve kötü niyetli haberlere itibar edilmemeli ve bu tür durumlarda sadece resmi açıklamalar dikkate alınmalıdır” denildi.

İHA

Next page

Gazete Yenigün