Uğur Derin Dondurucu
Gazete Yenigün
Son Dakika
Gazete Yenigün

Milli motosikletçiler yeni sezon için gaza basmaya hazır

Dünya Superbike, Supersport, Supersport300, Moto3 ve İspanya Superbike şampiyonalarında mücadele edecek milli motosikletçiler, Kenan Sofuoğlu liderliğinde pistlere çıkmaya hazır.

Milli motosikletçiler yeni sezon için gaza basmaya hazır

Milli motosikletçiler, dünya şampiyonalarına yeni tip koronavirüs (Kovid-19) nedeniyle verilen 4 aylık aranın ardından AK Parti Sakarya Milletvekili ve Türkiye Motosiklet Federasyonu Milli Takımlar Kaptanı Kenan Sofuoğlu öncülüğünde sezona hazır hale geldi.

Kenan Sofuoğlu koordinasyonunda çalışan milli sporcular Toprak Razgatlıoğlu, Can Öncü, Deniz Öncü, Bahattin Sofuoğlu ve Asrın Rodi Pak, yeni normalleşme dönemiyle yarışlar için gün sayıyor.

Red Bull sporcuları Toprak Razgatlıoğlu Dünya Superbike, Can Öncü Dünya Supersport ve Deniz Öncü Moto3 Dünya Şampiyonası'nda, Bahattin Sofuoğlu Dünya Supersport300'de, Asrın Rodi Pak ise İspanya Superbike Şampiyonaları'nda şampiyonluk hedefleriyle pistlere dönecek.

"Milli sporcuları şampiyonalara hazırlamak beni memnun ediyor"

Milli Takımlar Kaptanı Kenan Sofuoğlu, AA muhabirine, 2020'deki ikinci hazırlık kampını tamamladıklarını söyledi.

Takım kaptanı olarak milli sporcuları şampiyonalarına hazırlamanın kendisini memnun ettiğini belirten Sofuoğlu, sporcular üstünde yaklaşık 10 yıllık bir emek olduğunu dile getirdi. -AA

Next page

Gazete Yenigün