Gazete Yenigün
Son Dakika
Gazete Yenigün

Millet İttifakı Nazilli’de buluştu

31 Mart yerel seçimlerinde Millet İttifakı’nı oluşturan İYİ Parti ve CHP’nin ilçe belediye başkanları ile parti başkanları Nazilli Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan’ın ev sahipliğinde bir araya geldi.Millet İttifakı koordinasyon toplantılarının üçüncüsünü Nazilli Belediye Başkanı İYİ Partili Kürşat Engin Özcan’ın ev sahipliğinde gerçekleştirdi.

Millet İttifakı Nazilli’de buluştu

Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’nun da katıldığı toplantıya CHP Aydın İl Başkanı Ali Çankır, İYİ Parti Aydın İl Başkanı Cemal Sarı, Milleti İttifakı mensubu CHP ve İYİ Partili 10 ilçe belediye başkanı, ile her iki partinin ilçe başkanları katıldı. Nazilli Belediye Başkanlığı makamında gerçekleştirilen toplantının açılış konuşmasını yapan Cemal Sarı, ittifakın işbirliğini bir takım etkinlikler ve toplantılarla güçlendirdiklerini belirterek Büyükşehir ve ilçe belediyelerinin hizmetlerinde koordinasyon sağlamak adına toplantılar yaptıklarını ifade etti.

“HEDEF ÖNÜMÜZDEKİ SEÇİMLERİ KAZANMAK”

CHP İl Başkanı Ali Çankır ise Millet İttifakı’nın ilçe belediyeleri bazında nüfusun yüzde 85’ine hitap ettiğini söylerken; “Halkı ve belediyelerimizi bir arada tutmaya katkı verecek toplantılarımız devam edecek. Millet İttifakı olarak hizmet noktasında ortak kader birliğimiz var. Hedefimiz önümüzdeki genel seçimlerde 8 milletvekili çıkarmak ve yerel seçimlerde 17 ilçeyi kazanmak” dedi.

"BİRLİKTEN KUVVET DOĞAR"

Toplantının ev sahibi Kürşat Engin Özcan da desteklerinden dolayı Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’na teşekkür ederek “Birlikten kuvvet doğar. İttifak gelişerek büyüyecektir. İnsanlarımız hak ettiği yönetime kavuşacaktır” ifadelerini kullandı.

“ JEOTERMAL RAPORLARINI GÖRMEK İSTİYORUZ”

Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu da konuşmasının başında 24 Temmuz Basın Bayramı’nı kutladıktan sonra Millet İttifakı olarak daha iyi hizmet edebilmek için toplantılar yaptıklarını söyledi. Üçüncüsü yapılan koordinasyon toplantılarının bundan sonra her ay başka bir ilçede devam edeceğini dile getiren Çerçioğlu “Bu bir hizmet birlikteliği” dedi. Aydın kamuoyunda tepkiye yol açan 64 jeotermal kuyusunun daha ihaleye çıkarılmasıyla ilgili soruyu da yanıtlayan Çerçioğlu; “Bir grup insan jeotermal zararlı değil diyor. Firmalar bacalarından çıkan dumanın raporlarını önümüze koysunlar. Kime yaptırıyorsunuz bu ölçümleri?Ahbap çavuş ilişkisiyle mi oluyor? Enerjiye ihtiyacımız var ama burada biz yaşıyoruz. İncimiz, zeytinimiz en önemli gelir kaynağımız. Bu topraklarda yaşayan biziz. Firmaların sahipleri ve onların çocukları değil. Tüm firmaların raporlarını görmek istiyoruz. Siyaset yapmıyoruz, hepimiz bu havayı soluyoruz” dedi. 
Toplantının ardında tüm başkanlar Uzun Çarşı’da hep birlikte baştan sona yürüyerek vatandaşları selamladı. Toplantı Menderes Restaurant’ta basına kapalı olarak devam etti.

Next page

Gazete Yenigün