Haberler > Ege

Yayın Tarihi: 03 Ekim 2020 - 15:18

Mhp İl Başkanı Haluk Alıcık Camiler ve Din Görevlileri Haftasını Kutladı.

Koronavürüs elbette bitecek, ve  camilerimiz sürekli açık kalacak

Camiler ve Din Görevlileri Haftası
1-7 Ekim
Koronavürüs elbette bitecek, ve  camilerimiz sürekli açık kalacak.
Camiler, sadece namaz kılınıp dağıldığımız bir ibadet mekanına dönüştürmek ona yapılabilecek en büyük kötülüklerden biridir.  Çocuklarımızın neşesiyle, gençlerimizin heyecanıyla, pirifanilerimizin tecrübesiyle, kadınlarımızın nezaket ve becerisiyle dolacak.  İmamlık, müezzinlik, Kur'an Kursu öğreticiliği, vaizlik veya müftülüğün sadece ücreti karşılığı yapılacak meslekler değildir. Bu meslekler her şeyden önce gönül, sevda, fedakarlık işidir. Öncelikle Hakk'ın rızası gözetilmeden bu görevler icra olunamaz. Namaz kıldırmak için cemaatinin önüne geçen İmam,  sadece o namazın değil, arkasında saf tutan insanların diğer sıkıntılarını, dertlerini de üstleniyor demektir. Gönül ateşinde pişirilmeyen hiçbir sözün kıymeti yoktur. Vaaz ve hutbe dilimizin gençlerimizin anlayacağı şekilde güncellenmesi, yenilenmesi, daha rafine hale getirilmesi çok önemli bir konudur.
Cami yapan, yaptıran, yapımında emeği geçen, çevresine yardım  hizmetinde ömür tüketenleri rahmetle anıyor, yaşayanlara sağlık, sıhhat ve başarılar diliyorum.
Hademeihayrat sıfatına layık din görevlilerimizden Türk milletimize öncülük etmesini, rehberlik etmesini bekliyor, ahirete intikal eden din görevlilerine Allah'tan rahmet, hayatta olanlara sıhhat ve afiyet, Diyanet camiasında hizmet vermiş olanlara da nice hizmetler yapmaları temennisinde bulunarak , hemşerilerimin , din her kademedeki din görevlilerimizin ; Camiler ve Din Görevlileri Haftası'nı kutluyor saygı ve sevgilerimi sunuyorum.
Haluk Alıcık
MHP Aydın İl Başkanı