Gazete Yenigün
Son Dakika
Gazete Yenigün

Mhp İl Başkanı Alıcık Kuzey Kıprıs Devlet Başkanı Rauf Denktaş'ı Ölüm Yıldönümünde Andı.

Türk milleti büyük bir değeri, iftihar edilecek bir şahsiyeti ve dünya durdukça milli hafızalardan silinmeyecek abidevi bir devlet ve siyaset adamıydı

Mhp İl Başkanı Alıcık  Kuzey Kıprıs Devlet Başkanı Rauf Denktaş'ı Ölüm Yıldönümünde Andı.

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti
Kurucu Cumhurbaşkanı
RAUF DENKTAŞ ( 1924-13 Ocak 2012)
Türk milleti büyük bir değeri, iftihar edilecek bir şahsiyeti ve dünya durdukça milli hafızalardan silinmeyecek abidevi bir devlet ve siyaset adamıydı. 
Merhum Denktaş dava, aksiyon ve fikir insanı olarak Kıbrıs Türkülüğünün ufkunu aydınlatmış, mücadeleci kişiliğiyle de gönüllere taht kurmuştur.
Kıbrıslı soydaşlarımızın hak ve menfaatlerinin ihlal edilmemesi için muazzam ve insanüstü gayretler gösteren rahmetli Denktaş, her zaman hayırla yâd edilecek, şükran ve minnet hisleriyle anılacaktır.
Kendisi, ömrünün her aşamasında KKTC’nin, uluslararası toplumda eşit ve onurlu bir seviyeye gelmesi için örnek alınması gereken bir çaba göstermiştir.
Kıbrıslı Türklerin varoluş haklarının, aynı zamanda vazgeçilmez egemenlik hukukunun yılmaz ve tavizsiz bir savunucusu olmuştur.
Enosis zihniyetinin saldırılarını, katliamlarını sineye çekmemiş; Türk milletinin yardım ve duasıyla Kıbrıs Türkü’nün Doğu Akdeniz’de yıldız gibi parlamasına öncülük etmiştir.
İnançlarına ve hedeflerine sımsıkı sarılması, doğru bildiklerinden asla geri adım atmaması, KKTC’nin tanınması ve kabul edilmesi için son nefesine kadar çırpınması hürmetle hatırlanacak nitelikleri arasında yerini almıştır.
Milli davamız olan Kıbrıs meselesi, onun bayraktarlığı ve müdahalesiyle yabancıların çekim alanına kapılmamış ve anavatan Türkiye’nin izinden şimdiye kadar ayrılmamıştır, bundan sonra da ayrılmayacaktır.
Kıbrıs Türklüğünün mümtaz ve zirve ismi, KKTC’nin kurucu Cumhurbaşkanı merhum Sayın Rauf Denktaş’ı vefatının dokuzuncu yılında rahmetle, hürmetle anıyorum. 
Haluk Alıcık
MHP Aydın İl Başkanı

Next page

Gazete Yenigün