Gazete Yenigün
Son Dakika
Gazete Yenigün

MHP'de çatlak ses çıkmayacak.

Bozdoğan Belediyesi Yardibi parkında yeni tip korona virüs (Covid-19 ) tedbirlerine uyularak gerçekleşen kongrede.

MHP'de çatlak ses çıkmayacak.

MHP'de çatlak ses çıkmayacak
MHP Aydın İl Başkanı Haluk Alıcık, Cumhurbaşkanlığı hükümet sisteminin güçlenmesinden ve Cumhur İttifakının devamından yana olduklarını söylediMilliyetçi Hareket Partisi ( MHP) Bozdoğan ilçe teşkilatı olağan kongresini gerçekleştirdi. Tek listeyle gerçekleştirilen kongrede mevcut başkan Tevfik Uzkut delegenin oyunu alarak yeniden başkanlığa seçildi.
Bozdoğan Belediyesi Yardibi parkında yeni tip korona virüs (Covid-19 ) tedbirlerine uyularak gerçekleşen kongrede, MHP Aydın il başkanı Haluk Alıcık divan başkanlığı yaptı.
Kongreye Bozdoğan Belediye Başkanı Ufuk Altıntaş, AK Parti Bozdoğan İlçe Başkanı Kemal Bozoğlu, çevre ilçelerin MHP İlçe Başkanları, muhtarlar ile STK Temsilcileri ve çok sayıda partili katıldı. Genel Başkan Devlet Bahçeli'nin kongreye gönderdiği mesajın okunmasının ardından İl Başkanı Haluk Alıcık konuşmasını gerçekleştirdi.
"5 cephede birden mücadele"
Alıcık konuşmasında "Türkiye yalnızca kovid 19 salgını ile değil çok cepheli bir mucadelenin içindedir. Doğu Akdeniz, İran, Suriye, Lübnan, Kıbrıs ve Ege'de milli güvenliğimiz tavizsiz bir şekilde savunulmaktadır. Terör örgütü ile ülke sınırları içinde ve dışında mucadelemiz devam etmektedir. Bu süreçte Türkiye nin yükselişini hazmedemeyen bölgesel ve küresel güçler başta ekonomik olmak üzere her türlü saldırıyı devreye almışlardır. maktadirlar. Ancak Türkiye düşmeyecek teslim olmayacak saldırılara boyun eğmeyecektir" dedi.
Cumhur ittifakının umut olduğunu ifade eden Alıcık "MHP Cumhurbaşkanlığı hükümet sisteminin güçlenmesinden yanadır. Milliyetçi hareket partisi, Cumhur ittifakının samimiyetle devamından yanadır. Dava arkadaşlarımızın bu siyaset ve hedeflere bağlı kalması talimat ve temennimdir. MHP'de çatlak ses çıkmayacaktır. MHP'nin ilke ve stratejilerinin hilafına tavır ve tutum alınmayacak açıklama yapılmayacaktır. Ağız birliği yapacağız, el birliği yapacağız, güç birliği yapacağız" ifadelerini kullandı.
"Büyük bir başarıya imza attık"
31 Mart'ta büyük bir başarıya imza attıklarını ifade eden ilçe başkanı Tevfik Uzkut ise konuşmasında "Bilge liderimiz Devlet Bahçeli ve Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın oluşturduğu Cumhur İttifaki ile Bozdoğan'da büyük bir başarıya imza attık. Başarıya giden yolda bizlerle birlikte yol almalarından dolayı AK Parti ilçe başkanı ve yönetim kurulu üyelerine teşekkür ediyorum. Kongremizin hayırlı olmasını temenni ediyorum" dedi.

Next page

Gazete Yenigün