Yenigün
Gazete Yenigün
Son Dakika
Gazete Yenigün

MESUT BÜYÜKGÜMÜŞ CHP KARACASU İLÇE BAŞKANI.

BASIN AÇIKLAMASI.

MESUT BÜYÜKGÜMÜŞ  CHP KARACASU İLÇE BAŞKANI.

BASIN AÇIKLAMASI

Karacasu'da çocuklarımızın, gençlerimizin, vatandaşlarımızın yüzmeyi öğrenmesi ve yaz aylarında serinlemeleri için Aydın Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan ve Karacasu Belediyesi'ne bedelsiz devredilen havuzun ücretli hale getirildiğini üzülerek öğrendik.

Artık çocuklarımız yüzme öğrenmek ve serinlemek istediklerinde kendi havuzlarını para vererek kullanabilecek. Büyükşehir Belediyesi'nin Karacasulu vatandaşlarımıza bedelsiz olarak devrettiği bu tesisin yeri de Bayram Gökdemir anısına hayırsever ailesi tarafından bağışlanmıştı. Onların isteği de buranın herkese açık olması ve çocuklarımızın, gençlerimizin ücretsiz olarak kullanabilmeleriydi. Karacasu Belediye Başkanı bu bağışçıların yüzüne nasıl bakacak? Onların cömertçe yaptıkları ve tek isteklerinin vatandaşlara ücretsiz kullandırılması olan bu tesisten kazanılan parayı nasıl kullanabilecek? Yıllardır yüzme havuzu isteyen çocuklarımızı kırmayan, onlara ücretsiz havuz imkânı sağlayan Aydın Büyükşehir Belediye Başkanımız Özlem Çerçioğlu'nun yüzüne nasıl bakacak?

Denize uzak olan ilçemizde vatandaşlarımızın istedikleri zaman serinleyebilecekleri bir havuzun olması ve burada yüzme öğretilmesi ilçemizdeki boğulma olaylarının yaşanmasının da önüne geçecektir. Geçen yıl Karacasu'da yüzme kursları düzenlenmiş onlarca çocuğumuz yüzme öğrenmişti.

Vatandaşlarımızın cemiyetlerini ücretsiz olarak yapabilecekleri bu tesisi paralı hale getirmek, sadece parası olan gelsin demek insafsızlıktır. Karacasu Belediyesi'nin yapılan bu yanlıştan bir an önce dönmesini istiyoruz.

MESUT BÜYÜKGÜMÜŞ

CHP KARACASU İLÇE BAŞKANI

Next page

Gazete Yenigün