;
Gazete Yenigün
Son Dakika
Gazete Yenigün

Merkez koca Camiinde Şehitler adına Mevlid-i Şerif okundu

“TERÖR ÖRGÜTLERİYLE MÜCADELEMİZ SÜRECEK”.

Merkez koca Camiinde Şehitler adına Mevlid-i Şerif okundu

Nazilli’de 15 Temmuz darbe girişiminin 3’üncü yıldönümünde Şehitleri Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri şehitlik ziyaretiyle başladı. Ziyaretin ardından Merkez Koca Camiinde Şehitler adına Mevlid-i Şerif okundu. 
Nazilli Kaymakamlığı’nca Nazilli’de 15 Temmuz Şehitleri Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri Eğriboyun Şehitler Mezarlığı’nda ki anma töreniyle başladı. İlçe protokolünün hazır bulunduğu anma törenine İlçe Kaymakamı İbrahim Küçük, Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan, Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Akif Dönertaş, İlçe Emniyet Müdürü Bünyamin Daşdemir, İlçe Jandarma Komutanı Hakdan Öztürk, Muharip Gaziler Derneği Hasan Karataş, AK Parti İlçe Başkanı Mustafa Abak, İYİ Parti İlçe Başkanı Durmuş Kural, İlçe Müftüsü Necati Topaloğlu, Şehit Aileleri Derneği yönetimi, kurum müdürleri ve vatandaşlar katıldı. Eğriboyun Şehitlik ziyaretinden Nazilli İlçe Müftüsü Necati Topaloğlu Şehitler ve Gaziler adına Kuran-ı Kerim okudu.
 “HOŞGÖRÜ GÖSTERMEYİN”
15 Temmuz hain darbe girişiminin 3’üncü yıldönümü vesilesiyle hep beraber, birlik ve demokrasi gününü andıklarını ifade eden Nazilli Kaymakamı İbrahim Küçük, “Bugün hem de burada vatan için şehit olanları ziyaret ederek ruhları için dua ettik. Allah tekrar o günleri bir daha yaşatmasın. Tabi zaman zaman badireler atlattığımız, ülke olarak sıkıntılar çektiğimiz zamanlar oluyor. Türk milletinin feraseti, ülkesine ve devletine bağlılığı sayesinde bu tür badireleri çok büyük boyutlara ulaşmadan atlatabildik. Bundan sonra da benzeri durumlarda milletimizin refleksini göstermesi açısından 15 Temmuz’daki Türk halkının birlikte hareket etmesi, Cumhurbaşkanımızın çağrısına yanıt vererek meydanlara dökülmesi Türk Demokrasisi açısından, Türk Siyasal hayatının geleceğini belirleme açısından çok önemlidir. Milletimizin sağduyulu hareket ederek bu tür olaylara vesile olacak girişimlerde hoşgörü göstermemesini temenni ediyorum” dedi.
“HEP BİRLİKTE TÜRK MİLLETİ DEF ETMİŞTİR”
Bir daha böyle günler yaşamayız temennisinde bulunan Nazilli Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan, “15 Temmuz Türk milletinin birlik beraberlik içinde ferasetiyle birçok sorununu aşabileceği, binlerce yıllık geleneğini tekrar ortaya koyduğu çok önemli bir gün. Daha öncesinde defaatle uyarılmış bir hususta meydana gelmiş bir kalkışmayı hep birlikte Türk milleti def etmiştir. İnşallah bir daha böyle günleri yaşamayız” ifadelerini kullandı.  
“TERÖR ÖRGÜTLERİYLE MÜCADELEMİZ SÜRECEK”
Hukuki mücadelenin devam edeceğini ifade eden Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Akif Dönertaş, “Hain darbe girişimi Türk milletinin ülkesine, milletine, demokrasisine ve devletine nasıl sahip çıkacağının çok yakın tarihteki bir simgesidir.  15 Temmuz, 19 Mayıs, 30 Ağustos gibi Türk milletinin yeniden şahlanışı, kendisini tarihten silmeye çalışanlara nasıl bir cevap verileceğinin en güzel göstergesidir. FETÖ tarafından gerçekleştirilen 15 Temmuz darbe girişiminde hayatını kaybeden aziz şehitlerimize ve gazilerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Ülkemizin değerlerine göz diken tüm terör örgütleriyle hukuki mücadelemiz devam edecek” şeklinde konuştu. 
Eğriboyun mezarlığındaki Şehitlik ziyareti ve anma etkinliğinin ardından Nazilli Merkez Koca Camii’nde öğle namazı öncesi şehitlerin ruhu için mevlid-i şerif okundu.

 
 

Next page

Gazete Yenigün