Uğur Derin Dondurucu
Gazete Yenigün
Son Dakika
Gazete Yenigün

Mehmet Sepil'e büyük görev

Kulüpler Birliği Vakfı'nın yeni başkanı bugün olağanüstü genel kurul toplantısında seçildi. Fikret Orman'dan boşalan başkanlık koltuğuna Göztepe Başkanı Mehmet Sepil oturdu. Mehmet Sepil, 2000 yılında kurulan Kulüpler Birliği'nin 10'uncu başkanı oldu. Divan Kurulu Başkanı Göksel Gümüşdağ, Sepil'in yurt dışında olması sebebiyle seçimin telekonferans yöntemiyle yapıldığını açıkladı.

Mehmet Sepil'e büyük görev

Kulüpler Birliği Vakfı’nın Maslak’taki merkezinde saat 13.00’te başlayan genel kurulda, yeni başkan seçildi.

Fikret Orman’ın Beşiktaş Kulübü’nde başkanlıktan ayrılmasının ardından vakıftaki başkanlık görevi de sona erdi. Kulüpler Birliği bugün gerçekleştirilen olağanüstü genel kurulda yeni başkan Göztepe Kulübü Başkanı Mehmet Sepil oldu.

2000’de kurulan Kulüpler Birliği Vakfı’nda bugüne kadar İlhan Cavcav (3 dönem), Cemal Aydın, Özhan Canaydın, Aziz Yıldırım, Yıldırım Demirören, Halil Ünal, Göksel Gümüşdağ, Dursun Özbek ve Fikret Orman başkanlık yaptı.

MEHMET SEPİL TELEKONFERANS İLE BAŞKAN SEÇİLDİ

Kulüpler Birliği Divan Kurulu Başkanı Göksel Gümüşdağ toplantının ardından yaptığı açıklamada Kulüpler Birliği Vakfı’nın yeni başkanının Mehmet Sepil olduğunu ve kendisinin Amerika’da bulunması nedeniyle seçimin telekonferans şeklinde yapıldığını açıkladı.

Gümüşdağ ayrıca Kulüpler Birliği olarak ortak bir deklarosyan hazırladıklarını ve 18 kulübün imzasıyla UEFA’ya göndereceklerini duyurdu. UEFA’nın ‘Asker Selamı’ nedeniyle Milli Takım ve kulüplerimize karşı sergilediği bu tavrın kabul edilemez olduğunu belirtti.

Next page

Gazete Yenigün