Uğur Derin Dondurucu
Gazete Yenigün
Son Dakika
Gazete Yenigün

Manisa'da deprem

Türkiye, Elazığ Sivrice merkezli 6.8 büyüklüğündeki depremin yaralarını sarmaya çalışırken, korkutan bir haber de Manisa'dan geldi. Son dakika haberine göre; Manisa Kırkağaç'ta Kandilli Rasathanesi verilerine göre 5.1 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Deprem AFAD'ın ölçümlerine göre 4.8 büyüklüğünde gerçekleşti.

Manisa’nın Kırkağaç ilçesinde 4.8 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Paniğe neden olan depremle birlikte vatandaşlar, sokaklara çıktı.Yerin 6.99 kilometre derinliğinde olan deprem, Manisa’nın yanı sıra İzmir, Aydın, Denizli, Uşak, Kütahya, Bursa ve Balıkesir’de de hissedildi.

Manisa Valiliği’nden yapılan açıklamada şöyle denildi: Saat 14.26 da merkez üssü Kırkağaç ilçesi olan 4.8 büyüklüğünde deprem meydana gelmiştir. Depremde can kaybı, yaralanma ve herhangi bir hasar meydana gelmemiştir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı Deprem Dairesi Başkanlığı, depremin büyüklüğünü 4.8, Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü ise 5.1 olarak açıkladı.

Next page

Gazete Yenigün