Uğur Derin Dondurucu
Gazete Yenigün
Son Dakika
Gazete Yenigün

Manisa'da baraj gölünde boğulan kişinin cesedine ulaşıldı

Manisa'da iki kişinin boğulduğu baraj gölünde kayıp kişinin de cesedine ulaşıldı.

Manisa'da baraj gölünde boğulan kişinin cesedine ulaşıldı

Alınan bilgiye göre, Sarnıç Mahallesi'nde baraj gölüne gittikten sonra haber alınamayan iki kişiden Sefa Samet Sezgin'in (18) cesedine ulaşılmasının ardından bugün de Akın Karga'nın (43) cesedi bulundu.

İzmir Emniyet Müdürlüğüne bağlı Deniz Liman Şubesinde görevli "kurbağa adamlar"ın dalış yaptığı baraj gölünden çıkarılan ceset, savcılık incelemesinin ardından Kula Devlet Hastanesine götürüldü.

Dün Yurtbaşı Mahallesi'nden kamyonetle baraj gölü kıyısına gelen iki kişiden haber alınamamış, balık tutmak için göle gelen vatandaşların su üzerinde tespit ettiği Sefa Samet Sezgin'e ait ceset çıkarılmış, diğerinin bulunması için çalışma başlatılmıştı.

 

Kayıp olduğu belirlenen Akın Karga için arama kurtarma çalışmalarına devam edildi. Ancak İzmir'den gelen dalgıç polislerle suyun dibinde yapılan aramalarda, Akın Karga'ya ulaşılamadı. havanın kararmasıyla birlikte de ekipler, arama kurtarama çalışmalarına ara verdi.

Bugün saat 08.00'den itibaren arama kurtarma çalışmalarına yeniden başlandı. Dalgıç polisler, yarım saatlik arama sonucunda Karga'nın cesedini, suda çırpınırken görüldüğü yerin 3 metre alt kısmındaki kayaların üzerinde buldu. Akın Karga'nın cesedi de savcı ve jandarmanın olay yerindeki incelemelerinin ardından Kula Devlet Hastanesi Morgu'na gönderildi.

Çiftçilik yapan Akın Karga ile bugün doğum günü olan Samet Sefa Sezgin'in komşu kırsal Sarnıç Mahallesi'nden oldukları ve bir hayır yemeğine katılmak için geldikleri Yurtbaşı Mahallesi'ndeki gölete, serinlemek için girdikleri belirlendi. Jandarma, olayla ilgili soruşturma başlattı.

Next page

Gazete Yenigün