Gazete Yenigün
Son Dakika
Gazete Yenigün

Macron'u dehşete düşüren corona virüs raporu!

Çin'in Vuhan kentinde ortaya çıkan ve tüm dünyaya yayılan koronavirüs ile ilgili son dakika gelişmeleri yaşanıyor. Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron'a sunulan koronavirüs raporuna göre, ülkede virüs kaynaklı 300 bin ile 500 bin arasında ölümlü vaka öngörülüyor. .

Macron'u dehşete düşüren corona virüs raporu!

İlk olarak Çin'in Vuhan kentinde ortaya çıkan ve tüm dünyaya hızla yayılan koronavirüs ile ilgili Fransa'yı ayağa kaldıracak rapor ortaya çıktı. Fransa'da Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron'un isteği üzerine hazırlanan koronavirüs raporu büyük ses getirdi. Ülke medyasına yansıyan haberlere göre raporda 300 ile 500 bin kişinin ölebileceği belirtildi.

Dünya genelinde koronavirüs vakaları ve can kayıpları giderek artıyor. Şuana kadar dünya genelinde koronavirüs nedeniyle 5 bin 833 hayatını kaybetti, 156 bin 400 de vaka tespit edildi.

Fransa'da da 4 bin 481 vaka belirlenirken, 91 kişi de koronavirüs sebebiyle yaşamını yitirdi.

Fransa Cumhurbaşkanı Macron'un isteği üzerine koronavirüs araştırmaları için bilimsel bir kurul kuruldu. Kurul, Fransa'da alınabilecek önlemleri ve koronavirüse dair senaryoları içeren bir rapor hazırladı.

Fransız medyasında yer alan haberlere göre, Cumhurbaşkanı Macron'a sunulan raporda Fransa'da koronavirüs nedeniyle 300 ile 500 bin arasında kişinin hayatını kaybetmesi bekleniyor.

 

 

Next page

Gazete Yenigün