Yenigün
Gazete Yenigün
Son Dakika
Gazete Yenigün

Lezita çalışanları, doğum günlerini özel eğitim alan çocuklarla birlikte kutladı

Lezita hayata geçirdiği ‘İyi ki Doğdunuz’ projesi ile her ay, doğum günü o aya denk gelen çalışanları adına farklı bölgelerdeki okulların öğrencilerine hediyeler gönderiyor. Lezita çalışanları proje kapsamında, İzmir’deki Moris Bencuya Otistik Çocuklar Özel Eğitim Uygulama Merkezi’ndeki çocuklarla bir araya geldi.

Lezita çalışanları, doğum günlerini özel eğitim alan çocuklarla birlikte kutladı

Türkiye piliç eti sektörünün önde gelen markalarından Lezita, hayata geçirdiği sosyal sorumluluk projeleriyle toplumsal değer yaratmaya devam ediyor. ‘İyi ki Doğdunuz’ adı verilen proje kapsamında her ay farklı bölgedeki bir okulda, doğum günü o ay olan çalışanları adına öğrencilere hediyeler veren Lezita, İzmir Moris Bencuya Otistik Çocuklar Özel Eğitim Uygulama Merkezi’ndeki öğrencileri de sevindirdi. Okulu ziyaret eden Lezita çalışanları öğrencilere hediyeler verip onlarla birlikte doğum günü pastası keserek kutlama yaptılar. 
Çeşitli sosyal medya uygulamaları üzerinden de benzerleri düzenlenen proje sayesinde Lezita çalışanlarının çocukların yüzünü güldürdüğü ziyaretler farklı şehirlerdeki okullar ile devam edecek. 

Lezita Hakkında
Abalıoğlu’nun yem sektöründeki 50 yıllık tecrübesinden aldığı güçle Türkiye’nin en önemli piliç eti üreticilerinden biri olarak faaliyet gösteren Lezita, piliç eti pazarında ilk 5, ileri işlenmiş yenilikçi ürünler pazarında ilk 2 oyuncudan biridir. İzmir-Kemalpaşa’da, toplam 100.000 metrekarelik alanı ile Türkiye’nin en modern et entegre tesisinde piliç eti ve ileri işlenmiş et üretimi yapan Lezita, saatte yaklaşık 25.500, günde ise yaklaşık 400.000 adet üzerinde piliç işleme kapasitesine sahiptir. 
2006 yılından bu yana istikrarlı bir şekilde büyüyerek sektöründe en çok tercih edilen ve sevilen markalardan biri haline gelen Lezita, güçlü satış ağı sayesinde tüm Türkiye'deki ulusal ve yerel zincir mağazalarda, toplu tüketim ve perakende kanallarında ürünlerini tüketicilerle buluşturmaktadır. 
Lezita; yenilikçi ürünlerinin itici gücüyle 2018 yılını sektörün üzerinde büyüme ile kapatırken, cirosunun önemli bir kısmını ileri işlenmiş ürünlerden elde etmektedir. Ürünlerini 30’dan fazla ülkeye ihraç eden ve yaklaşık 3000 kişiye iş olanağı sağlayan Lezita, yenilikçi atılımları ile pazar lideri olmayı hedeflemektedir. 
 

Next page

Gazete Yenigün