Yenigün
Gazete Yenigün
Son Dakika
Gazete Yenigün

Leandrinho İzmir’i sevdi

TFF 1. Lig ekiplerinden Altay’ın yeni transferi Leandrinho, takımı, transferi ve şehir hakkında açıklamalarda bulundu.

Leandrinho İzmir’i sevdi

Semih Demirel / YENİGÜN - Ümraniyespor’a karşı 3-1 kaybedilen maçta forma giydiğini belirten Brezilyalı golcü, “Maçın ilk yarısında iyi bir performans gösteremedik. Ardından gelen kırmızı kart ise bizi psikolojik olarak çok etkiledi. İkinci yarıda ben oyuna girdim. İyi bir reaksiyon gösterip beraberliği yakaladık. Öne geçebileceğimiz pozisyonları da bulduk ancak değerlendiremedik. Sezona mağlubiyetle başlamak iyi olmadı.  Beklemediğimiz bir mağlubiyet oldu. Ancak en kısa zamanda toparlanıp İstanbulspor maçını kazanmak için sahaya çıkacağız” ifadelerini kullandı.

Transferinin gerçekleşmesinin ardından burada çok iyi bir ortamla karşılaştığını söyleyen yıldız golcü Leandrinho, “Öncelikle arkadaşlarımdan bahsetmek gerekirse burada inanılmaz bir grup oluşturulmuş. Futbolcuların birbirlerine karşı olan sevgi ve saygısı çok belli oluyor. Herkes çok iyi anlaşıyor. Bu durum futbola da yansıyor. Mağlubiyetlerin ardından ayağa kalkmamız kolaylaşıyor. Yabancı oyuncular ve Türk oyuncular birlikte vakit geçiriyorlar. Uyum sorunu yaşamadan takıma adapte olabiliyoruz. Bunları bilmek ve görmek çok sevindirici. Böyle bir grubu oluşturan herkese teşekkür ederim. Altay’ı zaten gelmeden önce biliyordum. Yöneticilerimiz, kulübün tarihini ve şehri bana anlatınca karar vermem zor olmadı. Sait Hoca’yı zaten tanıyordum. Onun futbolunun ne kadar kaliteli olduğunu biliyorum ve geldikten sonra bunu hissetmek mutluluk verici. Bu sezonu çok iyi bir yerde tamamlayacağımıza inancım tam” diye konuştu.
Türkiye’de yaşanacak en güzel şehir İzmir’de olmanın ailesi ve kendisi için mutluluk verici olduğunu ifade eden Leandrinho, “İzmir’e geldikten sonra şehri tanıma imkânım oldu. Sadece şunu söyleyebilirim. Türkiye’de yaşanabilecek en güzel şehir. Uzun süre İstanbul’da yaşadıktan sonra İzmir’e gelip insanların yaşam kalitelerini görünce çok mutlu oldum. Ailem de benimle aynı fikirde. Umarım uzun yıllar bu kulübe hizmet edip bu güzel şehirde yaşayabilirim” dedi.

Next page

Gazete Yenigün