Uğur Derin Dondurucu
Gazete Yenigün
Son Dakika
Gazete Yenigün

KYK kredi ve burs sonuçları ne zaman açıklanacak? 2019 KYK kredi ve burs sorgulama

Ekim ayında KYK'ya başvuran öğrenciler sonuçların açıklanmasını bekliyor. Kredi ve burs sonuçlarını merakla bekleyen öğrenciler YURTKUR'un yapacağı değerlendirmeyi bekliyor. Peki KYK kredi ve burs sonuçları ne zaman açıklanacak?

KYK kredi ve burs sonuçları ne zaman açıklanacak? 2019 KYK kredi ve burs sorgulama

YURTKUR'un birçok bakanlıkla birlikte yaptığı değerlendirmenin ardından hesaplara tahsis edilecek olan KYK burs ve kredi ödemeleri, yeni yıl itibariyle başvuruda bulunan ve koşulları sağlayan tüm öğrencilerin hesaplarına yatırılacak. Peki, gelecek 24 saat içerisinde açıklanması beklenen KYK burs ve kredi sonuçları hakkındaki son gelişmeler neler? İşte, o konu hakkında bazı detaylar

KYK BURS SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Yükseköğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK) burs ve öğrenim kredi sonuçları için heyecanlı bekleyiş devam ediyor. KYK'nın değerlendirme işlemi devam ederken, burs ve kredi almaya hak kazanan öğrencilerin ne zaman ilan edileceği, merak konusu oldu. İşte, 2019-2020 KYK burs başvuru sonuçları hakkında tüm merak edilenler...

SONUÇ TARİHİ BELLİ OLDU MU? 

Kasım ayının gelmesiyle birlikte KYK burs başvuru sonuçlarına ilişkin heyecan tavan yaptı. Sonuç açıklama tarihi hakkında herhangi bir bilgi verilmeyen KYK'da, geçmiş yılın sonuç açıklama tarihi baz alındığında gözler bu ayın son günlerine çevrildi.

BURSUN GERİ ÖDENMESİ 

Kurum gerekli gördüğü takdirde burs alan öğrencilerin belge veya durumlarını araştırabilir. Araştırma sonucunda öğrencinin belgelerinde veya durumunda gerçeğe aykırı bir hususun tespit edilmesi halinde bursu kesilir.

Ödenen bursların tamamı öğrenim kredisi borcuna dönüştürülerek, 18/01/1997 tarihli ve 22881 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu Öğrenim Kredisi Yönetmeliğinde belirlenen esaslara göre tahsil edilir.
Geçmiş yıllardaki tecrübeler ve sonuç açıklama tarihine göre 2019-2020 KYK burs başvuru sonuçlarının Kasım sonuna kadar açıklanabileceği tahmin ediliyor.

Next page

Gazete Yenigün