Gazete Yenigün
Son Dakika
Gazete Yenigün

Kuşadası Belediyesi’nde ‘Evde Çalış’ dönemi.

Başkan Ömer Günel’in talimatı ile ‘Evde Çalış’ programına geçti

Kuşadası Belediyesi’nde ‘Evde Çalış’ dönemi.

Kuşadası Belediyesi’nde ‘Evde Çalış’ dönemi

 

Kuşadası Belediyesi, dünyayı etkisi altına alan Koronavirüs (Covid -19) hastalığına karşı aldığı önlemlere bir yenisini daha ekledi. Belediye Başkanı Ömer Günel’in verdiği talimat doğrultusunda idari hizmet birimlerinde görev yapan personel için ‘Evde Çalış’ programına geçildi.

Çin’in Vuhan kentinde ortaya çıktıktan sonra kısa sürede dünyayı etkisi altına alan ölümcül ’Koronavirüs’ (Covid-19) salgınına karşı Kuşadası Belediyesi tedbir almaya devam ediyor.

Koronavirüs’ünün ülkemizde görülmeye başladığı 11 Mart  tarihi itibari ile ilçe genelinde dezenfeksiyon çalışmalarını başlatan Kuşadası Belediyesi, tedbir ve korunma uygulamalarını kesintisiz sürdürdü. Bu çalışmalar kapsamında salgın hastalığa karşı personeline eğitim veren Kuşadası Belediyesi, ilçe merkezinde de özellikle halka açık satış noktalarında denetimlerini  sıklaştırdı.

Sağlık Bakanlığı'nın Türkiye’de koronavirüs vakası görüldüğünü açıklamasıyla birlikte tüm kültürel etkinlikleri iptal eden  Kuşadası Belediyesi, ayrıca toplu taşıma araçlarını, dolmuş duraklarını, okulları, kamu binalarını, camileri, eczaneleri ve halkın yoğun olarak kullandığı altgeçitleri  kurduğu 35 kişilik özel ekiple salgın hastalığa karşı ilaçlayarak dezanfekte etti.

Dünyada ve ülkemizde hızla yayılan Koronavirüse salgınının bulaşma riskini en aza indirmek amacıyla Cumhurbaşkanlığı genelgesi doğrultusunda mesai saatlerinde değişikliğe giden Kuşadası Belediyesi, son olarak Başkan Ömer Günel’in talimatı ile ‘Evde Çalış’ programına geçti.

 

Next page

Gazete Yenigün